Вагітність і суспільний транспорт

056Духота, шум, протяги – з цими неприємностями ми часто стикаємося в громадському транспорті, а вагітній жінці це неприємно особливо.

Не потрібно чекати, поки стане жарко або задушливо до нестерпності. Бажано розстібнути верхній одяг (або верхні ґудзики), розв’язати шарф, зняти головний убір. Якщо в сумочці є м’ятні цукерки, можна скористатися і ними, але не зловживати. Дуже до речі може бути невелика пляшка води без газу. Можна попросити відкрити вікно, але потрібно пам’ятати, що протяг хоча і полегшить стан, але може стати причиною застуди, яка категорично небажана для мами і дитини.

Задуха в громадському транспорті може довести вагітну жінку до непритомності, заподіяти головний біль, спровокувати блювоту при токсикозі.

Вірогідність непритомності або втрати свідомості в задусі зростає через понижений гемоглобін в крові вагітної. При розширенні судин організм віддає більше тепла і дихання частішає. Через часте дихання накопичується пригноблююча головний мозок вуглекислота, знижується постачання кров’ю головного мозку. Вагітній жінці, що відчула запаморочення, стан нудоти потрібно вийти з транспорту на найближчій зупинці, а не їхати до призначеного пункту. Опинившись на вулиці потрібно пошльопати себе по щоках і повідомити перехожих, про свій непритомний стан (бажано гучно).

Якщо від шуму і духоти в громадському транспорті розболілася голова, потрібно в місцях найбільшої хворобливості промасажувати голову круговими рухами для усунення або зменшення болю.

Духота також може спровокувати напад блювоти. у такому разі можуть допомогти м’ятні льодяники. Про всяк випадок в сумочці повинен бути порожній пакет. Але все таки краще вийти на найближчій зупинці, подихати повітрям і продовжити шлях після настання полегшення. Цікава книга або журнал можуть допомогти відвернутися від стану нудоти в дорозі.

Порада – не зайве виявляти «нескромність» при наявності вільних місць. Якщо вагітній жінці поступаються в транспорті місцем, не потрібно відмовлятися, адже знаходячись в положенні "сидячи" під час їзди жінка тим самим може забезпечити спокоєм і себе і малюка. Також не потрібно соромитися попросити поступитися місцем, доторкнувшися до плеча чоловіка який не "помітив", що поряд з ним стоїть вагітна жінка. Благополуччя мами і її майбутнього малюка набагато важливіше химерній гордості, навіть якщо під одягом ще не видно живота.

Сидячи не слід класти ногу на ногу, тим самим обмежуючи надходження кисню малюку. Не потрібно виставляти ноги перед сидінням, щоб не заважати решті пасажирів.

Якщо все-таки довелося стояти в громадському транспорті, прагніть триматися за поручень на рівні грудей, не піднімаючи високо рук.

По можливості, потрібно постаратися не планувати свої поїздки в громадському транспорті в годину-пік, не забуваючи про свою головну задачу – виносити здорового малюка і подарувати йому життя.

Джерело: spuzom.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...