Вагітність і розмір шийки матки

matka

З’ясувати, який розмір у шийки матки під час вагітності, можливо тільки після дослідження піхви. Потім за допомогою гінекологічного дзеркала проводиться медичний огляд. Протягом вагітності параметри шийки матки завжди змінюються. При настанні вагітності колір цього органу змінюється, а її залози стають ширшими і більш розгалуженими.

У першому триместрі вагітності наявність кровотечі і розширення зіва внутрішнього небезпечні для жінки і плоду. Дані ознаки символізують аборт, і уникнути його буде дуже важко. В останніх триместрах вагітності відбувається дозрівання і розм’якшення матки – це говорить про готовність жіночого організму до пологів.

Шийка матки і передпологовий період

Перед пологами, даний орган знаходиться посередині малого тазу, при цьому її довжина становить 10-15 мм, а канал відкривається до 5-10 мм. Після чого він поступово переходить в сегмент, що знаходиться нижче.

У період родового процесу, даний жіночий орган може розширюватися, при цьому його діаметр досягає до 10 см. Це дозволяє маляті легко проходити через родові шляхи. Якщо вагітність протікає добре, тоді вимірюються : 1. довжина даного органу по лінії, що проходить через центральну частину цервікального каналу, 2. діаметр внутрішнього зіву, 3. товщина шийки матки на рівні зіву, 4. задній кут даного органу, 5. товщина передньої стінки нижнього сегмента самої матки.

Якщо ж є загроза викидня, тоді медики проводять вищеописані процедури і оцінюють випинання оболонок.

Під час вагітності параметри шийки матки вважаються нормальними, якщо показник дорівнює 4 см. Іноді даний орган буває коротким або скороченим. У такій ситуації поставити діагноз можливо, тоді коли її довжина не перевищуватиме 2 см.

Причини короткої шийки матки

Наявність короткої шийки матки пов’язана з небезпечною вагітністю з причини фізіології через неможливість даного органу і перешийки матки утримувати дитину в порожнині. У цій ситуації при зростанні малюка, під тиском шийка матки розкривається, що призводить до викидня або передчасних пологів.

До того ж подібна шийка матки не здатна захистити плід від різних інфекцій. У процесі пологів даний стан стає небезпечним. Це пояснюється тим,що незабаром даний орган і піхва можуть розірватися.

Дізнатися про наявність короткої шийки матки можна від гінеколога при огляді. Проте дану патологію зазвичай виявляє УЗД – апарат.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...