Вагітність і нежить

Вагітність і нежить
Важко дихати матусі – і до малюка поступає менше кисню. Та ще з рясним слизом, що виділяється з носа, ваш організм втрачає до 2,5 л рідини. Пийте більше – втрати потрібно поповнювати!

Судинозвужувальні краплі при вагітності

Препарати типу галазоліна і нафтизину застосовуйте лише на піку нежиті, строго дотримуючи дозування ( 1-2 краплі, а не чверть флакончика за раз! ) і періодичність, яка залежить від різновиду діючої речовини. Одні препарати застосовують 1-2 рази на день, інші – 4-5 разів: уважно читайте інструкцію!

Чим менше ви користуєтеся такими краплями, тим краще. Чому?

1. Судинозвужувальна дія може розповсюдитися і на артерії плаценти, порушивши кровопостачання плоду, якщо ви капаєте ліки дуже часто, довго або багато. Якась його частина всмоктується через слизисту носоглотки, а інша стікає в стравохід і потрапляє в кров з травної системи.

2. Такі краплі володіють неприємною властивістю викликати спазм судин, що не тільки приводять, але і відвідних, підсилюючи набряк слизистої оболонки носа. Дія починає виявлятися з 3-5-го дня хвороби, формуючи залежність від препарату. Закапали – і дихати стало легшим, а за годину ніс заклало ще сильніше і ви знову потягнулися за краплями – недаремно ж сучасні медики називають їх наркотиками для носа!

У вагітних подібна залежність виникає легше, ніж у всіх інших: гормональний фон такий, що закладенність носа іноді відчувається впродовж всі 9 місяців, а після пологів прояву вазомоторного риніту чарівним чином зникають. Це ще один мотив бути обережніше з судинозвужувальними краплями – благо сучасна наука і народна медицина знають немало інших засобів від нежиті!

Рада: промивайте ніс із спринцівки слабким сольовим розчином (на стакан води – куховарська сіль на кінчику ножа) і закопуйте в ніс засобу на основі морської води (Аквамаріс, Салін ).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...