• Без категорії

Вагітність і навчання сумісні

Вагітність і навчання сумісніГоловне, що потрібно засвоїти студенткам, що потрапили «в положення»: їх новий стан – не сенсація. Не ви перші, не ви останні: за статистикою, більше шістдесяти відсотків студенток суміщають навчання з вагітністю.

Почнемо з деканату. Як тільки ви принесете туди лікарняні у виправдання прогулів або стріляні горобці з адміністрації самі помітять зміни в знайомій фігурі, вам відразу почнуть натякати на академічну відпустку і материнський борг. Борг боргом, але рік або навіть три втрачати жаль.

Тому руки в ноги – і на облік в жіночу консультацію. За місцем проживання або приписки. До речі, раннім "втікачкам" (до дванадцяти тижнів) встановлено одноразова невелика допомога. Гроші не казна-які, але справа не в них, а в лікарях. Медики – єдині, хто по ваших аналізах спрогнозує хід вагітності і зорієнтує на режим.

– А раптом накажуть госпіталізацію або денний стаціонар, в чий графік не входять щоденні заняття у вузі? – помічає Ольга Майборода, акушер-гінеколог Московського обласного перинатального центру (МОПЦ). – У разі ускладнень лікарі радять не ризикувати і перекластися на заочне, а краще узяти тайм-аут, термін якого – від одного року до трьох – жінка вибирає сама.

Якщо паузу вирішено зробити тільки після першого крику немовляти, все одно у вузі потрібно озвучити плани наперед. Як мінімум за два місяці до пологів і бажано – куратору курсу. Щоб той підготував ґрунт в учбовій частині, куди новоспечена мама прийде писати заяву на відпустку "по відходу". Як повернутися потім в аудиторію? Та не питання – по першому сигналу вас відновлять.

Джерело: stm.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...