Вагітність і море

Вагітність і мореПід час вагітності особливо хочеться вирватися із задушливих обіймів міста, розплавленого асфальту, вихлопних газів і ковтнути чистого свіжого морського повітря! А ще мріється зануритися в прохолодну морську воду, відчути, як море заколисує на своїх хвилях, як легко стало важчому за останній час тілу … Та ось тільки трохи лячно, адже думати тепер треба не тільки про свої бажання, а й про крихітне довгоочікуване малятко в животику.

Думаю, такі думки відвідують кожну вагітну жінку. Перш за все, бажано порадитися з наглядаючим лікарем з приводу поїздки. І якщо він дав добро, аналізи в порядку, вагітність протікає нормально, загрози немає, то чому б не побалувати себе і малюка таким чудесним відпочинком? Бажано, правда, подорож відкласти до другого триместру: перший триместр – досить ніжний період закладки всіх органів і систем малюка, і в ньому небажані будь-які стреси, ну а в останньому, точніше з 36-го тижня, є шанс стати мамою на морському березі, що, мабуть, у ваші плани не входить.

Виберіть місце для відпочинку. Краще, щоб це була не надто віддалена від цивілізації місцевість, з медичним пунктом неподалік – як би добре ви себе не відчували, не варто забувати про свій “особливий стан”. Якщо ви їдете за кордон, обов’язково уточніть щодо медичної страховки. Зміна звичних продуктів харчування та клімату може дати додаткове навантаження на організм. Вирішивши не покидати меж своєї країни, можна уникнути маси труднощів, але, як кажуть, якщо дуже хочеться, то можна.

Тепер вирішіть, на чому ви вирушите в морській вояж. Подорож на своєму автомобілі має ряд переваг: ви не прив’язані за часом, можете в будь-який момент повернутися додому або переміститися в інше місце відпочинку, легко дістатися до медичного пункту, не треба нести в руках багаж. Не забувайте кожні 1,5-2 години зупинятися, щоб подихати повітрям і розім’ятися, адже сидіти кілька годин поспіль вагітній жінці дуже небажано!

Потягом також можна комфортно дістатися до обраного місця, ви зможете час від часу розминати ноги, а маляті напевно дуже сподобається мірне погойдування.

В авіаперельотах є свої особливості. З одного боку – це швидкий і зручний спосіб переміщення, з іншого – перепади атмосферного тиску зовсім не корисні для вагітної жінки. Є і такий нюанс – багато авіакомпаній бояться вагітних жінок (а точніше раптово почавшихся на борту пологів, адже поки ви в небі, вони за вас у відповіді), тому можуть відмовити вам у посадці або вимагати довідки від лікаря.

Успішно діставшись до довгоочікуваного моря, сміливо можете насолоджуватися відпочинком. Однак і тут вас чекає підвищена відповідальність. Так як прямі сонячні промені у великих кількостях не корисні всім, а крихіткам в животику і вагітним жінкам – і поготів. З 10:00 до 16:00 годин – в період найсильнішої сонячної активності – краще проводити час в прохолодному приміщенні або критому басейні. Взагалі з’являтися на відкритому сонці небажано в будь-який час, краще «загоряти» під парасолькою або в тіні крони листя – пробившеся через такий «фільтр» сонечко стає ласкавим і не зможе заподіяти шкоди ні вам, ні малятку.

А ось купатися не тільки можна скільки завгодно, але й дуже корисно! Морська вода, завдяки високому вмісту йоду і солі володіє антибактеріальними, загоюючими і заспокійливими властивостями. Сміливо занурюйтеся в воду, це принесе полегшення вашій втомленій спинці, знизить тиск на суглоби, завдяки гідравлічному тиску і зовнішні, і внутрішні м’язи отримають легкий і корисний масаж. Відомо, що у мам, які займалися під час вагітності плаванням, потім легше налагоджується лактація. Надзвичайно корисні пірнання: під час того, як мама затримує дихання, крихітка звикає до невеликої нестачі кисню, що дуже пригодиться в пологах – адже під час переймів кисень не надходить – його організм активізується, стає більш загартованим і сильнішим. Вода налагоджує контакт мами з дитиною, адже саме у водному середовищі вагітна жінка відчуває теж саме, що і її малюк в животику.

Приємного вам відпочинку!

Джерело: www.roditeli.ua

Фото: manyunya.com

Поділитися в...

Вас може зацікавити...