Вагітність і комп’ютер

Вагітність і комп'ютерКомп’ютер, як і багато інших електроприладів (телевізор, мікрохвильовка, мобільний телефон) створює електромагнітне випромінювання. Однак його небезпеку для вагітних дослідженнями не доведена. Використання комп’ютера не протипоказано вагітним, але існує статистика, відповідно до якої ймовірність викиднів у жінок, які постійно використовують комп’ютер, вище, ніж у тих, хто не працює з ним. За нормами охорони праці вагітні жінки звільняються від роботи на комп’ютері.

Чи може випромінювання комп’ютера негативно вплинути на розвиток плоду?

На сьогоднішній день такий вплив не доведено. Монітор не є джерелом радіоактивного й іонізуючого випромінювання, яке може бути небезпечним для здоров’я дитини, він створює лише електромагнітні та електростатичні поля. Існує статистика, що свідчить про те, що ймовірність викиднів у жінок, які постійно використовують комп’ютер, вище, ніж у тих, хто не працює з ним, однак ніякого наукового пояснення зв’язку дещо більш високу ймовірність мимовільного переривання вагітності і часу, проведеного перед монітором комп’ютера, немає.

Чи шкодить плоду робота матері за комп’ютером?

Робота за комп’ютером припускає тривале перебування в сидячому положенні і нерухомій позі, це призводить до застою крові в малому тазі, втоми м’язів спини, погіршує кровопостачання внутрішніх органів, може призвести до гіпоксії плоду. Робота за комп’ютером також може викликати стрес, це негативно вплине на комфортний психологічний стан жінки.

Скільки часу можна проводити за комп’ютером під час вагітності?

Вагітним рекомендується працювати за комп’ютером не більше двох годин в день, кожні півгодини роблячи перерву на 10-15 хвилин. Під час таких перерв рекомендується залишати робоче місце, щоб відновити кровообіг; робити гімнастику для очей.

Чи шкідливий комп’ютер для здоров’я вагітних жінок?

Крім специфічної шкоди (погіршення зору, постави, недолік кисню при роботі в закритому не провітрюваному приміщенні і т.д.), робота за комп’ютером чревата для вагітних розвитком і загостренням геморою. При вагітності значно посилюється навантаження на хребет жінки, центр ваги тіла зміщується, до того ж нерідко спостерігається дефіцит кальцію в організмі: всі ці фактори створюють ризик розвитку остеохондрозу і геморою.

Іноді хочеться згадати минуле і розслабитися за якоюсь простою грою. Як варіант, можна згадати стару добру гру “Маріо”, за якою просиджували у сусідів всі літні і зимні вечори. Зараз free online mario games – безкоштовна версія тої гри, в яку можна погуляти маючи лише доступ до мережі Інтернет.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...