Вагітність і кава: як пити, щоб було безпечно та корисно

kawaЛюбителі кави можуть порадіти — німецькі вчені довели, що кофеїн стимулює ділянки мозку, які відповідають за позитивні емоції. Отож, якщо ви любите каву і отримуєте від неї задоволення — то тепер можете сміливо відстоювати свою пристрасть з наукової точки зору.

Але є в дослідженнях кави і ще один аспект — кількість випитого напою. Безпечними для здоров’я вважаються 400 міліграм кофеїну — це приблизно дві середні чашки кави. Невелика доза, скажете ви — але якщо подивитися на це як на задоволення, а не залежність, то кількість більш ніж достатня.

Якщо ж ви вагітні і не можете відмовитися від кави — то можете і не відмовлятися. Для вас безпечною буде доза у 200 мг кофеїну, що дорівнює одній чашці кави. Цілком достатньо, щоб збадьоритися вранці!

Нехтувати цим порадам не варто, адже кофеїн може бути і смертельно небезпечний — у кількості більше 1 грама (1000 міліграм). Утім, такі суворі заборони відносяться до натуральної кави, яку необхідно заварювати. Розчинна кава не такий небезпечна, але і задоволення принесе значно менше.

До речі, не забувайте, що в чашці міцного зеленого чаю кофеїн міститься теж, причому в кількості навіть трохи більшій. Тому краще цим напоєм не захоплюватися, хоча часто лікарі радять вагітним пити багато зеленого чаю.

І наостанок —  золоте правило всіх красунь — випивайте не менше 2 літрів чистої води щодня!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...