Вагітність і бондінг

Вагітність і бондінгБондінг – це не те, чому можна навчити. Можна тільки зробити так, щоб він мав місце чи ні. Фактично бондінг виникає з самого початку вагітності. Жінка не просто виношує дитину. У ній відбуваються зміни, як фізіологічні, так і психологічні, які дозволяють здійснювати функцію материнства. Відчуття загострюються, інтелектуальна діяльність притупляється, посилюється інтуїтивне сприйняття. Відчуття і інтуїція – ось ті інструменти, які дозволяють відчувати малюка, розуміти його потреби.

Відношення бондінга формується, якщо майбутня матуся природно слідує всім змінам, що відбуваються в ній, і приймає їх. Це той період, коли потрібно піти в себе, в свою вагітність, в свою дитину. Це період невідомих донині відчуттів, дивних снів, незрозумілих сигналів. Жінка перестає бути просто жінкою. Вона стає Матір’ю.

Будь-яке насильство над цим процесом, неприйняття змін, прагнення жити зовнішнім життям, інтелектуальні перевантаження – все це порушує встановлення бондінга. Будучи ще ненародженою, дитина вже … позбавляється матері. Як багато сьогодні виношується безпритульних дітей! Тому що мами повні повсякденних турбот, мами працюють, у мам свої інтереси, мамам ніколи навіть пригадати про те, що в їх череві йде бурхливе, вимагаюче елементарної уваги життя.

Це зовсім не значить, що жінка з тієї секунди, коли дізналася про вагітність, повинна кинути всі справи, інтереси, хобі, роботу. До речі, психологи чудово знають, що жінка, що вчинила саме так, швидше за все, стане "емоційним вампіром" для своєї дитини, і обидва будуть нещасливі.

Мова про інше. Жінці в "цікавому положенні" набагато простіше навчитися чути себе, довіряти собі, розуміти те, що відбувається всередині, якщо вона надаватиме хоча б мінімальну увагу майбутньому малюку. А для цього треба просто час від часу занурюватися в себе, спілкуючись з дитиною.

Щоб таке спілкування мало місце, мама повинна, по-перше, вміти слухати себе і довіряти собі, по-друге, володіти хоча б найелементарнішими знаннями про те, що таке "нормальна" вагітність, але цьому, при бажанні, досить легко навчитися.

Джерело: missfit

Поділитися в...

Вас може зацікавити...