• Без категорії

Вагітність двійнятами – 10 особливостей

vagitnist-dviiney1. Термін сім тижнів – найбільш небезпечний для мами і малюків. Саме в цей час двійня знаходиться під максимальною загрозою – з’являється ризик розвитку патологій і викиднів. Варто відзначити, що завмерла вагітність, встановлена під час діагностики, не обов’язково означає загибель обох ембріонів. Вагітність двійнятами, що протікає з ускладненнями, вимагає ретельної уваги до 12-ти тижнів, коли ризик небезпеки знижується, а для крихіток починається шлях інтенсивного розвитку і росту.

2. При вагітності двійнею частіше, ніж при звичайній, зустрічається аномальне передлежання і положення малюка в утробі (поперечне положення, тазове передлежання та ін.), що в підсумку призводить до такого вибору способу пологів, як кесарів розтин.

3. Що стосується термінів пологів – вони зазвичай при вагітності двійнею починаються раніше, на 36-37 тижні. Можливості розтягування матки не безмежні, тому малюки з’являються на світ раніше терміну. Але, як правило, після 35-го тижня двійні вже не потрібна лікарська підтримка, тому що народжуються діти вже зрілими.

4. Ще одна особливість – це більш раннє дозрівання легень у двійні, що дозволяє їм самостійно дихати при передчасному народженні. Причому, двояйцеві близнюки адаптуються краще.

5. Потрійний тест в списку всіх аналізів і досліджень, які повинна зробити майбутня мама, передбачає дослідження на наявність аномалій та вад у розвитку, та бентежити вагітну жінку він не повинен. Його відхилення від норми, підвищений АФП і ХГЧ – це природно при вагітності двійнею. Підвищений ХГЧ пояснюється наявністю двох плацент або однієї, але набагато більшою за розмірами, а до всього іншого ще і забезпечує відразу обох малюків. Хвилюватися ж варто тільки при зниженому ХГЛ.

6. Не рідкість і така особливість при вагітності двійнею, як багатоводдя у одного з двох плодів. При наявності сполучного шунта (судини) між плацентами існує можливість для скидання крові у великій кількості одному з плодів. Що, в свою чергу, призводить до більш частого сечовипускання та росту дитини. Це в підсумку формує різницю в масі між малюками, що не повинно бути причиною для занепокоєння, тому що друга дитина встигне набрати вагу після пологів.

7. Розташування дітей в матці – ключовий фактор для характеру перебігу вагітності. Як правило, ближче до пологів вже обидві дитини знаходяться в поздовжньому положенні. У 50 відсотках усіх випадків – головкою вниз, «валетом» – у 44 відсотках, тазове передлежання – в шести відсотках випадків (вони, якраз, і є найскладнішими для процесу пологів).

8. У половині всіх випадків, народження двох малюків починається з дострокового виливання вод при незрілості шийки матки. Ситуація нерідко посилюється слабкою пологовою діяльністю і зайвою напругою матки. З урахуванням цього факту, майбутня мама повинна отримувати спеціальні ліки для поліпшення родової діяльності.

9. Затяжним є і період потуг при народженні двійні. Тому при природному способі пологів слід передбачити всі ризики, щоб уникнути гіпоксії плодів та інфікування мами і малюків. Для цього відбувається стимуляція пологової діяльності перед народженням другого малюка, а після народження першої перев’язується і його і материнська пуповина, щоб другий малюк не відчував дефіциту кисню і поживних речовин. Також проводиться профілактика раннього відшарування плаценти, щоб попередити кровотечу.

10. При вазі крихіток менше 1800 г існує ризик нанесення родової травми при природних пологах. Щоб уникнути таких ризиків призначається Кесарів розтин.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...