• Без категорії

Вагітність без стресів можлива

Вагітність без стресів можлива

Жінці хочеться, щоб її малюк не випробовував ніякого дискомфорту під час вагітності. Їй здається, що це може сильно нашкодити його розвитку. І дуже часто вона ставить питання: як можна уникнути стресів і негативних емоцій під час вагітності?

Фахівці, що займаються проблемами психології і вагітності, розглядають це питання зовсім з другого боку: як зробити так, щоб дитинча не страждало від перепадів маминого настрою? Вся річ у тому, що уникнути “неправильної” поведінки не вдасться навіть найстараннішій мамі.

Психіка вагітної жінки сильно відрізняється від її стану до вагітності.
Під час вагітності жінка випробовує несподівані перепади настрою, її починають турбувати різні тривоги і страхи, пов’язані з вагітністю. Вона може дуже сильно турбуватися через дрібницю або несподівано накричати на улюбленого чоловіка. Для неї самої це теж нез’ясовно і тривожно. А найголовніше, після того, що відбувся, майбутня мама починає мучитися відчуттям вини перед дитинчам, і перед членами своєї сім’ї. Природно, контролювати себе у цей момент дуже важко, та і не потрібно. Такий стародавній механізм стану вагітності. А ось як уникнути неприємного відчуття вини і поганого настрою, можна навчитися.

Власне, це і є найголовніший секрет боротьби із стресом: ми не виключаємо причини ( це нездійсненно), а прагнемо вийти з ситуації гідно, не доставляючи великої шкоди малюку.

Насправді все просто: про свій емоційний стан варто поговорити з майбутнім татом в той момент, коли атмосфера в сім’ї благополучна і спокійна. Майбутньому татові потрібно постаратися пояснити, що вам потрібна турбота, опіка, розуміння і ви іноді хочете, щоб вас пошкодували як маленьку дитину.

Після чергового “неправильного” сплеску настрою матуся поступово заспокоюється і починає внутрішній (можна і озвучений) діалог з малюком.

Вона промовляє ситуацію, що трапилася, пояснюючи, що все в житті трапляється і нічого страшного не відбулося. Якщо це була сварка з татом, дається обіцянка якнайскоріше помиритися: “тато розумний і добрий і все зрозуміє”.

Коли жінка йде на цей діалог, вона сама поступово заспокоюється, відчуває що заспокоюється і дитинча. Наступає звільнення від неприємної ситуації, настрою і відчуття вини не виникає. І це той самий результат, до якого ми прагнемо: не можна залишати в собі відчуття вини. Адже під дією ваших відчуттів закладається фундамент психіки вашого дитинчати. Чим впевненіше ви себе відчуваєте, тим впевненішим буде малюк

Матусі “максималіста” часто питають, чому ж не треба зовсім захищати малюка від стресових ситуацій.

По-перше, як вже мовилося, це неможливо або коштує неймовірних зусиль жінці, при яких вона випробовує велику напругу і дискомфорт. І це набагато гірше може позначитися на перебігу вагітності, ніж сплеск емоцій.

По-друге, це не потрібно. Припустимо, дитинча під час вагітності не відчуває ніяких негативних або негативних емоцій. І ось він народжується і потрапляє в наш світ з його проблемами і тривогами. Як же йому буде важко, якщо нічого подібного він не випробовував, поки ріс у мами в черевці! Це може погано вплинути на характер вашого сина або дочки, що тільки зароджується. Помірний стрес в черевці у мами готує малюка до майбутніх труднощів. Він вчитися протистояти їм, ще не з’явившись на світ.

Тому наш вам рада: не лайте себе за несподівані вчинки, за перепади настрою. Просто поясніть свою поведінку малюку, заспокойте своїх близьких, перемкніться на щось приємніше і одержуйте задоволення від своєї вагітності!

Практична рада

Ефективний метод виходу з неприємної ситуації полягає в наступному: ви готуєте теплу розслаблюючу ванну, додаєте у воду ефірне масло (воно повинне бути безпечним для вашого малюка), включаєте улюблену мелодію, запалюєте свічки.

Створивши собі таку приємну обстановку, ви занурюєтеся у воду, закриваєте очі і починаєте глибоко і плавно дихати під музику.

Дихання повинне бути глибоким, хвилеподібним, без пауз між вдихом і видихом. Тіло максимально розслаблене. Через декілька хвилин ви відчуєте легке запаморочення. Не зупиняйте дихання, дозвольте собі образно розчинитися в цьому запамороченні – через декілька хвилин воно пройде.

Одержуйте максимальне задоволення від незвичайного стану.

Не розплющуючи око, ви “упірнаєте” до свого малюка (як би занурюєтеся в своє черевце), і починаєте з ним спілкуватися. Пояснивши йому свою поведінку, заспокоюєте його і обов’язково розказуєте, йому як ви його любите і чекаєте, і що у вас з ним буде все добре.

Після цього вас не мучитиме відчуття вини за те, що ви своїм стресом знервували дитину, і вас покине поганий настрій.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...