• Без категорії

Вагітний тато – це теж правда

Вагітний тато - це теж правдаДумка про майбутню дитину викликає у чоловіка безліч відчуттів, нерідко суперечливих. З одного боку, він дуже гордий, він радий, він вдячний дружині. Але в той же час він дуже стурбований: адже міняється весь розмірений ритм життя!

Для одного чоловіка, наприклад, головним стало підсвідоме небажання міняти таке зручне, веселе життя удвох на неспокійну і невідому батьківську роль. Напевно підсилювали його занепокоєння близькі, друзі, які із задоволенням твердили: "Ось побачиш, як важко виростити дитину… Кінець свободі, прощай, телевізор". Йому здається, що дружина замкнулася на майбутній дитині і в цьому "світі на двох" вже немає місця для нього, законного чоловіка!

Поза сумнівом, грає роль і вельми поширене чоловіче "відчуття власника": як же це, його дружина більше не належатиме йому одному. Часто, навіть не признаючись в цьому самому собі, чоловік бачить в майбутній дитині суперника. Якщо жінка інтуїтивно вгадує такі відчуття, вона може спробувати їх пом’якшити і переконати чоловіка у тому, що її ніжності вистачить і на двох.

У поведінці іншого чоловіка можеголовним є страх змін. Він боїться, що не зможе стати гарним батьком, але раніше – не зуміє бути гарним чоловіком вагітної жінки. І це зовсім не винятковий випадок: дуже часто чоловіки побоюються за здоров’я своєї дружини більше, ніж вона сама. Деякі чоловіки так близько до серця приймають стан дружини, що захворюють, не сплять, у них буває нудота, навіть блювота, маса тіла збільшується, як і у їх дружин. Чоловіка турбує здоров’я дружини, переслідує побоювання, що дитина не буде нормальною.

Як же допомогти майбутньому татові "включитися" у вагітність дружини, щоб замість страху, тривоги і невизначеності він переживав радість і гордість?

Покажіть, як вам потрібна його увага. Підкресліть, що ваша любов до чоловіка не пішла на другий план, що він став вам ще дорожче, і що після народження дитини ви не зміните свого відношення. Хай чоловік сприймає малюка не як суперника, а як продовження себе, спадкоємця, рідну кров.

Діліться своїми думками і відчуттями один з одним. Одна з поширених помилок: любляча людина повинна без слів розуміти, що потрібне коханому. Жінки, переконані в цьому, про підтримку не просять, про свої проблеми не розказують, але таять образу за те, що чоловік недостатньо дбайливий!

Проте чоловіку нелегко перемкнутися без допомоги жінки на хвилю її переживань. Тому говорите чоловіку про все, що випробовуєте. Просіть дозволу поплакати на його плечі, поясніть, що зараз ви розсердилися і вам просто необхідно виплеснути гнів, при цьому обов’язково підкресліть, що ваші негативні емоції насправді не направлені на чоловіка. І тоді ви зможете розраховувати на його підтримку.

Робіть те, що приносить взаємне задоволення. Гуляйте, слухайте хорошу музику в живому виконанні або записі, ходіть на виставки, читайте, заглядайте до хороших друзів. Чудово, якщо чоловік постаратися змінити свій розклад так, щоб якомога частіше відпочивати разом. Але все-таки виділите йому час для його улюбленої рибалки або трансляції футболу.

Черпайте якомога більше інформацію з достовірних джерел. І обов’язково познайомте з цією інформацією чоловіка. Саме невідомість викликає тривогу, сумнів і страх. Врахуйте, що точки зору на виховання немовлят, грудне вигодовування, технологію пологів міняються і те, що представлялося оптимальним за часів ваших мам, сьогодні може здаватися недоцільним і навіть шкідливим. Прагніть одержати сучасні відомості. Звертайтеся до спеціальних періодичних видань, книг і відеофільмів для батьків.

Відносьтеся до того, що всьому відбувається з гумором. Здорове відчуття гумору корисне навіть при найсерйозніших обставинах – адже гумор допомагає зберегти спокій, піднятися над ситуацією, знайти правильне рішення, м’яко врегулювати конфлікт. Навіть серйозне зауваження, виказане тихим голосом, пом’якшене гумором і відчуттям любові, може виявитися дієвішим, і вже в усякому разі, не принесе шкоди. І кінцево, не виказуйте чоловіку свої претензії на людях.

Ви – щаслива, гармонійна, справляється зі всіма труднощами сім’я. Просто іноді можете про це забути, адже навколо так багато різних справ.

Джерело: pregnancy.org.ua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...