Вагітний тато або «синдром співпереживання»

Вагітний тато або «синдром співпереживання»Майбутній батько бачить, як поступово міняється тіло його дружини і деколи випробовує незрозумілі перепади настрою. Він переживає за дружину і намагається весь час знаходитися поряд – бути уважним, розуміючим, вселяти довіру, надавати достатню матеріальну та моральну допомогу.

І в той же час, він повинен погодитися з тим, що в душі жінки, яку він любить, першість належатиме дитині. Як це не дивно, але чоловік також відчуває себе слабким і скривдженим, він немов повертається в дитинство, коли вимушений ділити з своїм батьком любов матері.

Майбутньої дитини він може сприймати як чужого, що не дивно, оскільки чоловік часто виявляється "третім зайвим" у відносинах "мати – дитя", і це зразу ж виводить його з рівноваги, робить дратівливим, навіть капризним.

Іноді чоловік випробовує ревнощі через те, що сам не може виносити дитину і тому вимушений "довірити" вагітність своїй дружині. А іноді відчуття вини, тому що він не в силах полегшити страждання дружини. У деяких майбутніх батьків це нездійсненне підсвідоме бажання самому "створити" дитину і пережити те, що відбувається з вагітною дружиною, приводить до появи нездужань вагітності: їх нудить натщесерце, вони відчувають нестерпимі зубні болі, кишкові коліки, болі у області тазу і навіть починають повніти. Психологи вважають, що це прояви так званого "синдрому кувада" (від фр. Couver – висиджувати курчат").

Одні чоловіки відносяться до того, що відбувається під час вагітності дружини, як до чого – то чужому. Інші починають виконувати батьківські обов’язки, не чекаючи народження дитини. Вам вирішувати як прожити ці дев’ять місяців вагітності, не переживаючи почуття вини і усвідомлюючи, що ви багато що можете зробити.

Бути татом, стати татом, відбутися татом – велика радість, яка дарує чоловіку розвиток, глибину, особове зростання і полірує його чоловічу суть.

Джерело budumamoi.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...