Вагітна за комп’ютером – це небезпечно?

vagitnist-ta-komputerВагітність, безумовно, дещо змінює погляди жінки на навколишню дійсність – багато речей, які були раніше нешкідливі, тепер здаються їй вже не такими і безпечними. Часто до таких речей відносять і комп’ютер. Спробуємо розібратися  чи обґрунтований цей страх.

Більшість експертів сходяться на думці, що в списку всіх факторів, які можуть негативно позначитися на розвитку плоду і самопочутті вагітної, комп’ютер займає одне з останніх місць. Цей факт повинен дещо заспокоїти майбутніх мам, яким до виходу в декрет належить провести не один робочий день, сидячи перед монітором.

Проте, просиджувати цілодобово в Інтернеті дивлячись фільми онлайн чи розглядаючи речі для майбутнього малюка теж не варто, деякі мінуси від довгого перебування за комп’ютером все ж таки існують.

Багато жінок побоюються випромінювання, що йде від екрану. Але цей страх не має під собою ґрунту – справа в тому, що безумовно небезпечним для здоров’я мами і малюка є лише радіоактивне випромінювання . А від монітора, телевізора та іншої побутової техніки виходять поля іншого роду – електромагнітні . На сьогоднішній день немає даних, що підтверджують яку-небудь шкоду від електромагнітного випромінювання. На всьому протязі комп’ютерної ери монітори ставали все більш безпечнішим і у сучасних екранів рівень випромінювання максимально знижений.

Що може бути дійсно шкідливим при роботі з ПК, так це тривале знаходження в сидячому положенні, далеко не завжди в зручній позі. Це призводить до застою крові в малому тазі, погіршенню кровопостачання всіх органів черевної порожнини (у тому числі і матки), загострення геморою. Тому лікарі рекомендують вагітним працювати за комп’ютером не більше 45 хвилин, після чого на 15 хвилин відволікатися на інше більш рухливіше заняття.

Довге сидіння перед монітором загрожує також проблемами із зором. Це, звичайно, стосується не тільки вагітних, а й всіх користувачів. Уважно поставтеся до правильної організації робочого місця – краще сидіти спиною до вікна в освітленому приміщенні. Щоб зберегти гостроту зору, слід також виконувати попередню рекомендацію – робити п’ятнадцятихвилинні перерви в роботі.

Безумовно, для вагітної жінки корисніше проводити час, гуляючи в парку, ніж сидячи за комп’ютером. Тому якщо Вам все ж вдень доводиться працювати, намагайтеся вечорами виходити на прогулянку. І менше думайте про те, що гіпотетично може бути шкідливим, думки теж бувають матеріальні.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...