Вагітна вперше: Топ-5 страхів

059Страх перший: Дитина народиться хворою

Зараз багато дітей народжується хворими, і є страх у жінки перед хворою дитиною. Всі хочуть народити дітей здорових! Але дитина – це дар Божий. Зачаття і народження дитини – небесне чудо! І потрібно думати про те, що тобі даний цей дар бути матір’ю. Подумай тільки: боячись народити хвору дитину, жінка ставить їй умови ще до народження. Дитина з любов’ю і довірою готується прийти в твоє життя, а ти їй, по суті ставиш умови і лякаєш її. Повір, твої негативні думки малюк відчуває там, в утробі, і йому, на жаль, це ніяк не на користь!

Не лишай своїми негативними думками свого крихту любові і шансу на повноцінне життя. Боротися з великою кількістю інформації, що захлеснула тебе, можна тільки за допомогою здорового глузду і розуміння. Не будь схожою на ту англійку з анекдоту, яка відмовилася народжувати четверту дитину, взнавши, що кожен четвертий новонароджений на Землі – китаєць.

Страх другий: Чи справлюсь я?

Материнство вселяє страх перед майбутніми соціальними змінами: втрата роботи, кваліфікації, фінансової незалежності. Найчастіша звістка про вагітність і майбутні зміни в житті жінки є для неї несподіваним і не планованим. Навіть якщо дитина бажана і його поява намічалося на найближче майбутнє, такий раптовий поворот подій повергає жінку в шок.

Все твоє попереднє життя проходило під девізом я така юна і така безтурботна, я стільки всього можу. Напевно ти чудово умієш робити багато різних корисних речей, але думка про те, що потрібно стати матір’ю, причому, хорошою матір’ю, приводить тебе в жах. Який ні дивно, більшість новоспечених мам вмудряється не втопити свій скарб у ванні і не сповити його вверх ногами. Мабуть, до цього причетний інстинкт материнства. У будь-якому випадку, навіть якщо ти думаєш, що не справишся з малюком, наперед запасися домашнім телефоном знайомого лікаря або досвідченої подруги. Повір, природа підкаже. До того ж на допомогу прийдуть бабусі і дідусі!

Страх третій: Втрата колишньої привабливості

Цей страх особливо притаманний жінкам, які дуже піклуються про свою фігуру, постійно сидять на дієтах, займаються фізичними вправами. Дізнавшись про свою вагітність, вони можуть тут же представити себе тією, що розпливлася і опухлою і прийти в жах від цього образу.

Як не крути, зовнішність і фігура вагітної жінки міняється, але міняється вона поступово, дозволяючи звикнути до свого нового вигляду, а з черевцем, що росте, росте і малюк, який своєю відчутною присутністю дає стільки радості і щастя мамі, що про змінену фігуру вже не думається з таким смутком.

І повір, відновити фігуру після пологів реально. Інакше б всі навколо мами були повні і незграбні. Наші мудрі предки вважали, що пологи прикрашають жіночу фігуру, позбавляючи її дівочої незграбності. І це дійсно так.

Страх четвертий: Боязнь пологів

Жінка боїться майбутнього болю, смерті при пологах, можливої кровотечі.

Як би ми не запевняли себе, що пологи – це не операція, що при правильній поведінці в процесі пологів нічого страшного не відбудеться, наша уява наполегливо підкидає нам сцени з кінофільмів і художньої літератури, де породілля дико кричить від болю, а потім вмирає від кровотечі.

Якщо ти така налякана, прагни знайти літературу або піти на заняття. На заняттях по підготовці до пологів ти зможеш дізнатися про те, скільки і якій крові втрачає жінка при пологах і за яких обставин можливі кровотечі. А також як готуватися протягом вагітності до того, щоб уникнути патології при пологах.

Страх п’ятий: Чоловік виявиться не готів до батьківства

Його страхи – не схожі на твої, і вони не менш серйозні, і перелік їх не менше. Тому не дивуйся, якщо під час пологів, він покоряючись стародавньому інстинкту, чекатиме під пологовим будинком в нетверезому стані, а перші два тижні життя вашої дитини проведе, забившись в кут з квадратними очима. Потрібно дати час, і він звикне до того, що став батьком. А щоб тобі не було так жахливо, розпитай свою маму, як поводився тато при вашій появі на світ.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...