Вагітна мама і сон

Вагітна мама і сон Лікарі вважають, що вагітній жінці потрібно спати не менше 10 годин в добу. Із збільшенням навантаження на організм, тобто наближенням до довгожданих пологів, довго спати корисно і фізично, і психологічно. Як кажуть, солдат спить, служба йде.

Лягати в ліжко краще “не пізніше 22-23 години. У третьому триместрі непогано б повалятися в ліжку і вдень, в період з 14 до 16 годин.

ЧОМУ НЕ СПИТЬСЯ З МАЛЮКОМ?

На даних сроках вагітності до порушень сну приводять гормональні зміни в організмі. Рівень прогестерону і ряду інших гормонів підвищується. Мобілізуючи сили на виношування вагітності, вони приводять організм в стан “бойової готовності” і іноді просто не дають розслабитися.

Початок вагітності часто супроводжується підвищеною тривожністю.

У міру зростання живота перевороти з одного боку на іншій заважають майбутній мамі спокійно спати. Але мудрий організм пристосовується і рідше вимагає зміни положення під час сну.

Деяким заважають спати ворушіння малюка, інших турбують болі в спині, треті часто бігають в туалет через тиск матки на сечовий міхур, а четвертим не дають заснути судоми, особливо литкових м’язів.

ЩО РОБИТИ?

• Виключіть з раціону напої, що містять кофеїн.

• Перекусіть за 1-2 години до сну – порція повинна бути невеликою, щоб не було тяжкості в шлунку.

• Пити теж краще потроху. Хороші тепле молоко або настій ромашки. Можна з’їсти бутерброд з індичкою: у ній, як і в молоці, міститься тріптофан – речовина, що володіє заспокійливим ефектом.

• Слабкість або нудота, прискорене серцебиття свідчать про те, що причина безсоння – гіпоглікемія (низький рівень цукру в крові). Врятує стакан соку або шматочок цукру, а вранці насамперед – до лікаря.

• Перед сном добре б погуляти на повітрі. І спасти всю ніч з відкритим вікном в будь-яку погоду. Не хвилюйтеся, вас не “продує”!

• Постільна білизна повинна бути свіжою. Можна перед сном запалити свічку з ароматом лаванда або троянди. Приємна атмосфера сприяє легкому засипанню.

• Прийміть теплий розслабляючий душ, протріть особу настоєм ромашки.

• Допоможе різна техніка правильного дихання – про них можна взнати на заняттях йогою для вагітних.

• Секс сприяє релаксації. Якщо сексуальні відносини зараз не дозволені, попросіть чоловіка зробити вам розслабляючий масаж.

• Крапніть на подушку небагато лавандового масла.

• Подушки – кращі подружки

• Подушок, що полегшують сон майбутньої мами, потрібне не менше трьох. Одну добре підкладати під живіт лежачи на боку, другу можна розмістити між зігнутих ніг, а третиною – під шиєю. У першому триместрі, коду ще виходить спати на спині, кладіть під поясницю невелику плоску подушечку

ПОЗИ ДЛЯ СНУ

Оптимальним положенням для сну вагітних вважається “на боку”, краще на лівому – при цьому посилюється притока крові до матки і поліпшується робота нирок, що сприяє зменшенню набряків ніг і рук.

На животі можна спати тільки на самому початку вагітності, коли матка ще мала і захищена лобковими кістками. Але часто жінки все одно випробовують дискомфорт, лежачи на животі, навіть на терміні до 10-12 тижнів. Відбувається це тому, що па ранньому етапі вагітності матка сильно відхиляється вперед, – до речі, це вважається однією з ознак “цікавого положення” (так звана ознака Гетера), Груди, які в першому триместрі збільшуються і стають чутливішою, теж можуть заважати засипанню.

У другому триместрі черевце вже помітне, і хоча малюк в ньому надійно захищений, мама, лягаючи на живіт, створює дискомфорт і для себе, і для нього. Зручніше згорнутися калачиком, лежачи на боку,

До третього триместру пригадати часи зручного сну на животі можна, тільки “уклавши” його в наполовину здутий великий гімнастичний м’яч.

На спині вагітним спати не рекомендується: матка, що росте, тисне на нижню порожнисту вену, яка в положенні “лежачи на спині” знаходиться якраз під маткою. По цій вені кров підіймається від нижніх кінцівок до серця, і порушення в кровообігу приводять до різкого зниження тиску.

Та все ж найважливіше – трохи менше думати про те, як правильно спати, а просто спати в задоволення. Під час вагітності сняться дивовижні і неповторні сни. Отже розслабтеся і насолоджуйтеся спокоєм.

У чому спати?

Краще всього на ніч надягати особливу піжаму для вагітних з драпіровкою на животі і низько посадженими штанцями. Втім, можна обійтися будь-яким вільним одягом з натуральних матеріалів – головне, щоб вона не утрудняла рухів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...