• Без категорії

В яку пору року краще народжувати

в яку пору року народжуватиДеякі сім’ї, плануючи дитину, велике значення надають порі року і місяцю, коли їх малюк повинен з’явитися на світ. Хтось керується значенням знака зодіаку майбутньої дитини, а хтось просто хоче зробити подарунок чоловікові до його дня народження. Є й ті мами, які вибирають певний пора року з практичних міркувань – наприклад, влітку з малюком гуляти зручніше, ніж взимку.

Чи мають підстави подібні доводи? Чи треба орієнтуватися на пору року при плануванні дитини?

Сама ідея народжувати (а значить і зачинати) в якийсь певний пора року нерідко виявляється важко реалізовується. Ви хотіли б народити, наприклад, в травні і розраховуєте, що зачаття має бути в серпні. Але діти, навіть ще не народившись, дуже люблять «поправляти» плани. І, незважаючи на всі ваші зусилля, зачаття може не відбутися в запланований час. Адже люди не здатні управляти цим процесом. Навіть якщо зачаття і відбудеться, то не факт, що дитина народиться в термін, а не раніше чи пізніше.

Проте, які плюси і мінуси можна знайти у кожній порі року?

На це питання немає універсальної відповіді. Адже у кожної людини є своя улюблена пора року, а народити малюка багато хто хотів би саме в ту пору року, яку люблять.

Зима: плюси

Зима в нашій країні триває не 3 місяці за календарем, а часом всі 5. Це найтриваліша пора року. І якщо термін пологів не планувати, то з теорії ймовірності є великі шанси народити взимку.

+ Дородова відпустка припадає на холодну пору року

В останні тижні перед пологами більшість жінок відчувають себе не дуже добре. Багатьом хочеться більше відпочивати, підвищується стомлюваність. А ходити по снігу і ожеледі з великим животом особливо незручно, та й небезпечно. У короткі зимові дні так добре «вити гніздо» і мріяти про майбутнього малюка. Перебувати в домашніх стінах особливо затишно саме в холодну пору року, а сидіння вдома з немовлям у перші тижні не здасться важким.

+ До літа малюк підросте і можна їхати на відпочинок

До теплої пори року, коли так приємно змінити обстановку і поїхати відпочивати, малюк вже підросте, а ви станете досить досвідченою мамою, щоб спокійно відправитися в подорож.

+ У День Народження малюка друзі будуть поруч

Так далеко рідко хто дивиться, і тим не менш, зима – найкраща пора року для святкування дня народження та в дошкільні роки, і в школі, і в студентстві. Для більшості дітей важливо відзначати день народження зі своїми друзями-ровесниками, а зима саме той час, коли вони стабільно на місці, а не роз’їжджаються «по бабусям».

Зима: мінуси

– Складно відновлюватися на тлі авітамінозу

Не всі жінки після пологів можуть відновитися досить швидко. І якщо ви до середини зими відчуваєте симптоми авітамінозу і зниження гемоглобіну, потрібно терміново вживати заходів. Через нестачу вітамінів можливе посилення депресивних настроїв у жінок, які нещодавно народили. Якщо ви очікуєте появу малюка взимку, зробіть все можливе, щоб уникнути авітамінозу і його наслідків.

– Дуже холодна погода для прогулянок

Якщо зима досить холодна, то виходити з немовлям на вулицю можна буде далеко не відразу. А більшості жінок складно повернутися в норму після пологів, які не буваючи на свіжому повітрі, під відкритим небом. Відновлювальний період в такому випадку може затягнутися. Годує мамі гуляти треба обов’язково, нехай навіть небагато, якщо температурний режим не дозволяє довгих прогулянок з малюком.

Весна: плюси

Весна – улюблена пора року для більшості жителів наших широт. І багатьом для пологів вона здається ідеальним – чи так це?

+ Відновлення проходить простіше

Як тільки сонце починає пригрівати, а світловий день збільшуватися, загальний настрій змінюється в кращу сторону. Це відчувають люди різного віку і переконань, але особливо гостро – вагітні, годуючі жінки і діти. Навесні набагато простіше бути налаштованим на позитив і долати труднощі, а це так важливо для нещодавно народившої жінки. На сонці, як відомо, виробляється вітамін Д, і загальне відновлення відбувається швидко і непомітно.

+ Пробудження природи

На тлі пробудження життя в природі і бурхливого росту рослинності так природно гуляти з коляскою, в якій підростає малюк. Приємно відчувати себе причетною до чогось нового, свіжого, молодого. У багатьох мам, які народили навесні, перші тижні і місяці з коляскою входять до десятки найкращих спогадів життя.

Весна: мінуси

– Сезон алергії

На жаль, не у всіх людей життя навесні прекрасне. Виняток становлять алергіки. Якщо у вашій сім’ї або сім’ї чоловіка є алергічна спадковість, варто добре подумати, як ви проведете весняні місяці з немовлям. Як відомо, печінка малюків «дозріває» до 7 місяців, і якщо до цього часу вдається уникнути виникнення алергічних реакцій, то далі прогноз більш сприятливий. Будьте уважні й акуратні, заздалегідь консультуйтеся з фахівцями, і в крайньому випадку будьте готові покинути зону цвітіння.

– Для літніх поїздок малюк ще малий

Це ще один недолік пологів навесні – малюк буде ще зовсім крихітним, тому від бажаної літньої поїздки доведеться відмовитися.

Літо: плюси

+ Відсутність рахіту

Дітки, народжені влітку, встигають отримати достатньо сонячних променів, що є головною профілактикою проявів рахіту, поширених в наших широтах.

+ Запас вітамінів і сил

Майбутня мама до пологів, в ідеалі, встигає усунути симптоми авітамінозу і нестачі сонця, а іноді і з’їздити відпочити, і до пологів підходить у хорошу форму. Це дуже важливо, так як запас сил і здоров’я стане в нагоді і в пологах, і в перші місяці після народження малюка.

+ Можливість відпустки для тата

Літо – традиційний період відпусток, і є великі шанси, що у новоспеченого батька буде можливість побути з дружиною після пологів хоча б пару тижнів. Не думайте, що післяродова відпустка для тата – марна трата дорогоцінних вільних днів. Для деяких європейських країн ( Швеція, Данія) така відпустку є нормою. Спільний час після пологів зміцнює відносини, дозволяє жінці швидше відновитися, а батькові – налагодити контакт з дитиною.

Літо: мінуси

– Надто спекотна погода під час вагітності

Коли на вулиці більше ніж 25-27 градусів тепла, доходжувати вагітність особливо втомлює. А тяжкість останніх тижнів вагітності не корисна ні самій жінці, ні майбутньому малюкові і підточує сили, необхідні після пологів. У цьому випадку треба намагатися якомога менше часу проводити в місті і забезпечити собі термокомфортний режим хоча б вдома. Краще сидіти під кондиціонером, ніж задихатися від задухи. А фізично комфортний стан важливий і для налагодження лактації, і для психологічного стану, і для фізичного відновлення.

– Спека в перші тижні життя малюка

Екстремальні погодні умови в перші дні і місяці життя малюка зовсім небажані. Мова, звичайно, йде про сильну спеку влітку. Тут теж корисне акуратне використання кондиціонера, тому що при температурі вище 26-28 градусів повільніше проходить жовтяниця новонароджених, часто буває пітниця, малюки можуть гірше набирати вагу і менше спати.

Осінь: плюси

+ Відпочинок напередодні пологів

Якщо пологи очікуються восени, у вагітної є прекрасна можливість провести дородову відпустку в улюбленому місці, відпочити на свіжому повітрі. Спілкування з природою гармонізує стан останніх тижнів вагітності, а їхні труднощі переносяться легше.

+ Запас вітамінів після літа

Якщо ви провели літо на повітрі і намагалися правильно харчуватися перед пологами, вам напевно вдалося не тільки зміцнити імунітет і підтримати власний організм, але і створити запас вітамінів, який дуже знадобиться в осінні і зимові місяці.

Осінь: мінуси

Недоліки пологів в осінній час відносяться в основному до тієї частини осені, коли листя вже облетіли, сонця мало, а погода не сприяє прогулянкам. У золотої осені є скоріше плюси, в середній смузі ці тижні – м’яке і комфортне продовження літа.

– Депресивна пора року

Ось ви народили, а до весни і сонечка ще так далеко. Чекають довгі місяці поганої погоди, сльоти, ранньої темряви. Синє небо восени буває так рідко, і у вогку погоду зовсім не хочеться гуляти з коляскою, але треба. Є від чого впасти у депресію, особливо якщо ви метеозалежних людей.

Якщо вам народжувати восени, а в цей пора року ви стабільно не в дусі, заздалегідь придумайте щось, що може вас надихнути. Це може бути відвідування басейну, оновлення гардероба або покупка електричного каміна.

Висновки

Все в житті індивідуально. І те, що прекрасно підходить одній жінці, одній сім’ї абсолютно неприйнятно для іншої. На смак і на колір, як відомо, товаришів немає. Головне, щоб ваші плани щодо предпочитаемого часу народження малюка не були занадто суворими, і щоб те, як реально складуться події, не засмутило вас, не порушило світ перших тижнів життя і не завадило контакту з малюком.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...