В ОЧІКУВАННІ ЛЕЛЕКИ: ПРИЧИНИ ЖІНОЧОГО БЕЗПЛІДДЯ

Дітками з пробірки сьогодні нікого не здивуєш. Вони ростуть, ходять в садочок разом з малюками, зачатими традиційним шляхом. І про те, що мама народила, скориставшись ЕКО-процедурою, знає зазвичай обмежене коло родичів, та перевірена кількість друзів. Чому так?

При всій толерантності нашого суспільства поки ні безпліддя, ні допомога медиків у вирішенні цих проблем не отримують такого розуміння і підтримки, як хотілося б. І жінкам доводиться шукати відповіді на свої питання або на прийомі у фахівця, або на тематичних форумах в інтернеті, або (на худий кінець) плакатися в жилетку подрузі.

Завдання №1 – знайти ворога!

Чому жінка не може завагітніти природним шляхом – причин існує безліч. І яка з них ваша, може відповісти тільки лікар. Від цього, як не парадоксально звучить, взагалі, залежить майбутнє дітонародження.

Одна дівчина Аліса 5 років витратила тільки на те, щоб з’ясувати, що з нею або чоловіком не так. Обстеження, аналізи, візити то в один інститут, то в інший, зустрічі з низкою лікарів-репродуктологів – все було марно, причини ніхто назвати не міг.

«Ви просто не уявляєте, як я заздрила знайомим жінкам, які, знаючи свій діагноз, хоча б могли робити спробу за спробою. Але ж я була і цього позбавлена ​​… », – крізь сльози скаржилася жінка.

Тепер, слава Богу, всі проблеми позаду – в родині підростає тримісячна дівчинка. Але Аліса досі здригається, коли до неї звертаються за порадою, чи робити ЕКО? Вона всім відповідає однаково: «ЕКО робити однозначно. Єдине, що я всім бажаю – знайти ту саму проблему, і лише побачивши її, зрозумівши, ви точно будете на півдорозі до успіху!»

Основні причини безпліддя

Овуляція. Чи знаєте ви, що проблеми з овуляцією іноді бувають навіть у тих жінок, які мають цілком нормальний менструальний цикл? І це вже не кажучи про ті випадки, коли присутні явні порушення циклу – низька частота місячних (спаніоменорея), відсутність місячних (аменорея).

Непрохідність або пошкодження маткових труб. Один з найбільш частих випадків жіночого безпліддя, зустрічається у 30-40% жінок.

Ендометріоз. При цьому захворюванні тканина матки (ендометрій) зростає поза нею. В даному випадку варто знати, що сучасні технології в медицині дозволяють зберегти орган, уражений ендометріозом.

Безпліддя через шийку матки. За іронією, шийка матки покликана захищати матку від хвороботворних мікробів. Але іноді саме ця функція дає збій і не пропускає разом з мікробами і сперматозоїди до яйцеклітини.

Імунологічне безпліддя. Досить часто зустрічається в сімейних парах. Може бути, як жіночим, так і чоловічим.

Синдром полікістозних яєчників. Гормональне захворювання. Багато жінок до аналізів і не здогадуються про його наявність. Хоча симптоми досить красномовні: нерегулярний менструальний цикл, маткові кровотечі, гіпертонія, акне, ріст волосся на обличчі, грудях або животі, і навіть ожиріння. Якщо у вас є хоча б один з перерахованих вище симптомів, зверніться до лікаря, навіть якщо не плануєте найближчим часом народжувати дитину.

Рання менопауза. Повне завершення циклу до 40-річного віку. Статися таке може як через гормональні причини або аутоімунні захворювання, так і через куріння. Так що жінкам варто задуматися про здоров’я вже сьогодні.

Міома матки. Доброякісна пухлина цілком може блокувати маткові труби або по-іншому заважати заплідненню.

Гіперпролактинемія. Це надлишкове вироблення пролактину, який в нормі відповідає за розвиток молочних залоз, вироблення грудного молока і регуляцію місячних. При гіперпролактинемії порушується менструальний цикл (аж до того, що менструації можуть взагалі припинитися), а з залоз може виділятися молоко … навіть без народження дитини.

Існує ще один фактор, про який ми розповідали на початку статті – «нез’ясовне безпліддя». Це той випадок, коли лікарі безпорадно розводять руками, а в сім’ях продовжують сподіватися на диво. І як свідчать розповіді жінок, в тому числі й Аліси, яка готуючись до ЕКО, змогла завагітніти і народити сама – воно відбувається!

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...