В очікуванні дива. Деякі питання і побоювання жінок під час першої вагітності

В очікуванні дива. Деякі питання і побоювання жінок під час першої вагітностіНі для кого не секрет, що головне для жінки – її діти. З появою маленької крихти в будинку змінюється все: життя, ставлення до себе і оточуючих, з’являється новий сенс існування. Тільки подумайте, скільки змін чекають майбутню маму.

І, звичайно ж, жінку турбує безліч питань.

У якому віці найкраще народжувати першу дитину?

Відповідальні батьки, в наші дні, навряд чи стануть довіряти сліпому рішенню про появу в сім’ї малюка. Але слід зазначити, що стосовно віку думки лікарів розходяться.

Медики старшого покоління рекомендують думати про зачаття в районі 20-25 років. Більш того, за старою термінологією, жінка, що зважилася на вагітність ближче до 30 років, називалася «стара первородяща». У лікарів є свої незаперечні аргументи. До 20 – 25 років організм майбутньої мами достатньо підготовлений для виношування і пологів. З іншого боку, молодість допомагає впоратися з найрізноманітнішими проблемами: гіпертонією, жіночими захворюваннями та ін.

Їх опоненти стверджують, що за даними статистики, вагітність після 30 років не набагато важча ранньої. Крім того, сучасні досягнення в медицині дозволяють звести ризики до мінімуму. У той же час, вагітність в зрілому віці більш усвідомлена. Жінка встигла зробити кар’єру. А значить, дитині приділяється достатньо уваги. Отже, дітки ростуть в теплій сімейній атмосфері, випереджаючи своїх однолітків, народжених юними мамами, в інтелектуальному розвитку.

Тим не менш, у кожної медалі є своя зворотня сторона. Якщо після 35 років з’ясується, що жінка має серйозні проблеми зі здоров’ям, що перешкоджають зачаттю або виношування, то вилікувати ці захворювання буде складніше, ніж в 20 років. Крім того, з кожним роком підвищується ризик народження дитини з генетичними проблемами, отже, потрібно більш ретельне обстеження батьків до зачаття і в період виношування. Сучасні біохімічні аналізи крові, обстеження навколоплідних вод і показники пуповинної крові дозволяють виявити більше двох сотень проблем, пов’язаних з порушеннями хромосом. (Хоча, варто сказати, що небезпека, насправді, невелика).

Я не витримаю болю

Цей страх взагалі пора віднести до розряду архаїчних. Адже сьогодні існує безліч безпечних методів знеболення. Крім того, давно доведено, що хворобливість пологів безпосередньо залежить від моральної підготовки. Від переляку, наші м’язи стискаються. А отже, дитинці важче з’явитися на світ. Значить, чим менше ви будете переживати, тим простіше пройдуть ваші пологи.

Чи зможу я бути хорошою мамою? А раптом у мене нічого не вийде?

Зазвичай такі дурні думки приходять в голову жінкам, які виросли без братів чи сестричок. І не мають досвіду в спілкуванні з немовлятами. Не хвилюйтеся, у вас все обов’язково вийде.

Моє життя зміниться назавжди?

Чесно кажучи, це правда. Від багатьох звичок доведеться відмовитися. З іншого боку ви придбаєте значно більше, ніж маєте зараз, вірно? Щоб не впасти в післяпологову депресію, обов’язково домовтеся з чоловіком, бабусями або нянею про те, що, принаймні, два – три рази на тиждень вам будуть давати невеликий відпочинок.

Як складуться стосунки з чоловіком?

Це важливе питання, яке слід обговорити ще до народження дитини (краще – до зачаття). Чи буде тато вставати до малюка ночами, чи стануть бабусі доглядати за немовлям у вихідні, щоб дати вам з чоловіком можливість побути наодинці? Або може бути вся відповідальність за дитину ляже тільки на ваші плечі?

Поділитися в...

Вас може зацікавити...