• Без категорії

Увага: вітаміни

Увага: вітаміниА чи знаєте ви навіщо вагітним Вітамін b 5 Вітамін н?

Вітамін H. Біотваней. Навіщо він потрібен?

Біотваней, або вітамін Н, іноді називають мікровітаміном, оскільки для нормальної роботи організму він необхідний в достатньо малих кількостях. Біотваней бере участь в біосинтезі жирних кислот, в обміні вуглеводів, амінокислот, жирних кислот, а також в роботі печінки і нервової системи.

Де він міститься?

Біотваней широко поширений в природі і міститься в продуктах як рослинного, так і тваринного походження. Особливо багаті цим вітаміном свиняча і яловича печінка, арахіс, боби. Добова потреба людини в біотвані складає 30 мкг.

Проте деякі речовини здатні впливати на засвоєння вітаміну Н. Так, сирий яєчний білок містить речовину, яка називається авідін. Це так званий антивітамін біотвань, який зв’язує вітамін Н і перешкоджає його всмоктуванню в кров. Але при нагріванні яєчного білка відбувається порушення структури авідіна, і тому в блюдах, що містять варені або смажені яйця, біотваней засвоюється нормально.

Жири і масла, що піддалися тепловій обробці або дії повітря протягом довгого часу, уповільнюють засвоєння біотвань.

Тією ж дією володіють антибіотики, ліки із змістом сірі і сахарин.

Вітамін B5. Пантотенова кислота. Навіщо він потрібен?

Вітамін В5 необхідний для обміну жирів, вуглеводів, амінокислот, вироблення життєво важливих жирних кислот, холестерину, гемоглобіну і інших біологічно активних речовин.

Найважливішою властивістю цього вітаміну є його здатність стимулювати виробництво гормонів надниркових – глюкокортикоїдів, які виконують значну роль в більшості процесів, що відбуваються в організмі, у тому числі і виношуванні вагітності. Здатність стимулювати глюкокортикоїди робить пантотенову кислоту могутнім засобом для лікування таких захворювань, як артрит, коліт, алергія і хвороби серця.

Вітамін В5 виконує важливу роль у формуванні антитіл – чинників захисту від інфекцій, тобто забезпечує стійкість майбутньої мами до інфекційних захворювань, сприяє засвоєнню інших вітамінів, а також бере участь в синтезі біологічно активних речовин, що беруть участь в передачі нервового імпульсу.

Пантотенова кислота надає значну гиполіпідемічеськоє дію, тобто знижує в крові рівень "некорисних" жирів. які провокують утворення атеросклерозних бляшок.

Де він міститься?

Пантотенова кислота одержала свою назву від грецького слова "пантотен", що означає "усюди", через надзвичайно широке її розповсюдження.

Так, рослинними джерелами цього вітаміну є горох, дріжджі, фундук, зелені листові овочі, гречана і вівсяна крупи, цвітна капуста. Джерела тваринного походження – печінка, нирки, серце, м’ясо курчат, яєчний жовток, молоко, ікра риб. Крім того, вітамін В5вырабатывается в організмі кишковою паличкою, яка у здорових людей у великих кількостях міститься в кишечнику.

Потреба у вітаміні В5 для вагітних і годуючих мам складає 6-7 міліграм в добу.

Дефіцит вітаміну B5

До дефіциту цього вітаміну можуть привести малий вміст в їжі білків, жирів, вітаміну С, вітамінів групи В, захворювання тонкого кишечника, а також тривале застосування багатьох антибіотиків.

При пантотенової недостатності знижується опірність організму інфекціям, часто виникають гострі респіраторні захворювання.

Джерело: 9months

Поділитися в...

Вас може зацікавити...