Усиновлення: інший шлях материнства

Усиновлення інший шлях материнства (2)Діти приходять до нас різними шляхами. Хтось ходить всі дев’ять місяців з гордим виглядом, хтось пробує ЕКО, хтось назавжди закриває тему продовження роду. А є жінки, які з ряду причин не можуть виховувати своїх дітей самостійно. І тут можуть сходитися інтереси тих, хто так чекає дитину, але народити не може.

Усиновлення вже зневірені пари розглядають в останній момент. А для деяких це слово – табу. Всі чекають своїх кровних дітей, ніби, якщо у них буде інший колір волосся, щось кардинально зміниться. Материнський інстинкт настільки сильно закладений в кожній з нас, що його втілення в життя може стати сенсом у цьому житті. А невдачі ставлять хрест на самореалізації в головній ролі. Але, незважаючи на те, що в країні величезна кількість безплідних пар, усиновителі не шикуються в черги за дітьми.

Частково причиною неохочого усиновлення є ментальність нашого народу. Не в наших традиціях виховувати чужих дітей. Багато дивляться з осудом на сім’ї, в яких є прийомні або усиновлені діти. І від таких дітей не чекають нічого хорошого, повторюючи, що від осинки не народяться апельсинки.

Так, в дитячі сирітські установи потрапляють діти певної верстви населення. Сиріт там дійсно мало. Але якщо відкинути роздуми про гени, то і в звичайних сім’ях можуть виростати асоціальні особистості. Ніхто не дасть вам гарантії, що набір позитивних генів вирішує результат усього життя людини.

Для багатьох жінок вирішальним моментом при усиновленні може стати той факт, що, якщо немає своєнарожденних дітей, відчути різницю між ними на фізичному рівні вона навряд чи зможе. Свою дитину відчуваєш на рівні запаху, звуку, інстинкту. Але і це не приходить відразу після пологів. Деяким жінкам потрібен час, щоб звикнути і прийняти свою дитину. Але якщо жінка ніколи цього почуття не відчувала, то навіть чужий малюк може сколихнути в ній поклик природи.

Так чи варто відмовлятися від щастя бути мамою тільки через забобони? Виросте з дитини тільки те, що ви в неї вклали. Не думайте, що скажуть родичі і сусіди, не мучте себе ЕКО, якщо лікарі розводять руками. Можливо, ваш син чи ваша дочка вже пришили в цей світ і чекають вас.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...