Усиновлення без таємниці

Усиновлення без таємниціТаємниця усиновлення дитини не є абсолютною, оскільки в процедурі усиновлення приймає участь певне коло осіб. Не можна бути до кінця впевненим у сторонніх людях. Тому усиновителі часто замислюються, а чи потрібно взагалі приховувати правду? Прийомним батькам вирішити це складне питання в один день неможливо. В даному випадку дорослим потрібно прийняти усвідомлене зважене рішення після врахування всіх «за» і «проти».

Зворотний бік таємниці
Зберегти таємницю появи в сім’ї дитини буває непросто. Як би не хотіли батьки, у них часто залишається внутрішня тривога і страх, що рано чи пізно їх дитя все дізнається. Адже дослідження показують, що в 90% випадків прийомна дитина дізнається правду, яка переживається дуже важко. У перехідному віці таємниця може нанести сильну психологічну травму підлітку, він може спробувати навіть втекти з батьківського дому, почати пошуки своїх біологічних батьків. Таку поведінку зрозуміти можна, адже виявилося, що найближчі люди його обманювали довгий час. Його довіра до батьків виявиться підірваною. Адже дитина звикла вважати, що членам люблячої родини нічого приховувати один від одного.

Існує ще один момент. Психологи дотримуються думки, що у людини є внутрішньоутробна пам’ять. Відповідно, потім в підсвідомості у дитини залишається пам’ять про те, що мама не бажала його народження. На цю тему можна прочитати книгу К. Ельячеф «Затаєна біль».

Вважається, що таємниця усиновлення створена переважно для захисту дитини. Насправді – для батьків. Ви боїтеся, що ваш малюк буде переживати, знаючи, що він не рідний. Також за допомогою таємниці дорослі хочуть відгородитися від упередженого ставлення оточуючих і косих поглядів у бік родини.

Чим хороше відкрите життя
Жити без таємниці набагато простіше, легше і чесніше. Дитина, як людина, має право знати про своє походження, знати свою справжню дату народження. Життя вашої дитини не повинно стати вигадкою, брехнею заради порятунку. Малюк при позитивному ставленні прийомних батьків до теми усиновлення ніяк не страждає. Тому краще відкрити своєму синові або дочці правду, ніж довгі роки зберігати обтяжливу таємницю. Діти молодшого шкільного віку здатні прийняти розкриття таємниці усиновлення позитивно, якщо батьки своєю поведінкою будуть показувати любов до них. У такому випадку у дитини навіть не виникне думки, що в його усиновленні є щось особливе. Вона буде знати, що в цивілізованому суспільстві усиновлення – абсолютно нормальне явище. Життя без таємниці дійсно має свої плюси. Психологи підтверджують, що за відсутності таємниці можна уникнути безліч труднощів у розвитку дітей.

Як і коли розкрити таємницю
Якщо усиновителі прийняли рішення не приховувати від улюбленого дитя його походження, тут же постає питання, як, яким чином і коли це краще зробити. А також, чи присвячувати в це друзів, родичів і колег по роботі? Дитячі психологи вважають, що найкращий вік для розкриття таємниці усиновлення 5-7 років. У цей період у дітей, як правило, вже сформовано почуття власної цінності в сім’ї.

Усиновлення можна піднести малюкові з позитивної сторони. У сімейну традицію можна перетворити відзначення першого дня життя дитини у прийомній сім’ї. Мамі і татові принесе задоволення відкритися перед улюбленим чадом і розповісти правдиву історію його появи в родині. Краще до відвертої розмови підійти поступово, щоб дитина була готова прийняти і зрозуміти цю інформацію. Маленькій дитині можна розповідати про те, як ъъ дуже хотіли, чекали, але не могли дочекатися, тоді батьки почали його шукати і знайшли. Також існує багато книг, які можуть допомогти дорослим делікатно пояснити дитині настільки складне питання. На таких прикладах дитина усвідомлює, що усиновлення є звичайною нормальною справою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...