Упертість дворічного малюка

2-roky-dytyniНеспокійний час – час виховання маленьких дітей. Для одних батьків – це найщасливіший період, для інших – особливо важкий, для третіх – час пізнань не тільки своєї дитини, а й самого себе. Але для кожного з них, це час особливих відкриттів і незабутніх вражень. Дитина росте, а значить, стає особистістю, розвивається, вчиться бути самостійною.

Дворічний малюк щодня, щохвилини проявляє протиріччя в поведінці, властиві тільки цьому віку. Він прагне проявити самостійність і незалежність, буде вас любити і обіймати, але іноді категорично відкидає обійми дорослих. Дворічні  одночасно бувають щедрими і егоїстичними, не по роках розвиненими, але в багатьох питаннях абсолютно наївними.

Ваш малюк складається з суцільних протиріч, і це важливе випробування не тільки для нього самого, а й для батьків. Проявляються такі риси характеру та особливості поведінки, що інакше, як дивовижним в цей вік і не назвеш. Дитина може дуже часто плакати і вимагати до себе підвищеної уваги, але варто йому захопитися якоюсь справою, і до нього не докличешся.

Підвищена плаксивість – це теж особливість даного віку. Дочка ні на крок не відходить від мами, намагається їй у всьому наслідувати. Просить дати їй віник і хоче допомагати підмітати підлогу, хоче разом протирати пил. Хлопчики теж бувають особливо примхливі і занадто сприйнятливі. Деякі дітки, в цей період просяться спати з батьками в одному ліжку, повністю відмовляючись спати на своєму місці. Дуже бояться самотності, і виявляють підвищену чутливість і тривожність.

Для ігрової діяльності в період з двох до трьох років, характерно таке поняття, як паралельна гра. Тобто дитина, довго спостерігає за грою інших дітей, може грати зовсім поруч. Однак у спільну загальну гру включається дуже рідко. У зв’язку з цим батькам не потрібно переживати, що малюк згодом виросте нетовариським або недружнім. Через деякий час, ви не зможете, відвернути його від дитячих компаній.

Небувала впертість і внутрішня напруженість іноді призводять до того, що батьки звертаються до дитячого психолога. Але в цих надмірних протиріччях немає нічого дивного, просто малюк, таким чином, намагається бути незалежним і самостійним. У бажанні робити все по-своєму, він іноді навіть суперечить самому собі. Давайте своєму зростаючому непосиді побільше часу на перевдягання. Почніть раніше його купати, якщо впевнені що воно знову затягнеться на кілька хвилин довше, ніж раніше.

З боку дорослих у подібних ситуаціях необхідно проявляти трішки уваги і старанності. Не будьте надмірно наполегливі, але і не варто йти у малюка на поводу. До командування старшими, особливо бабусями і дідусями, в цьому віці вони звикають дуже швидко. Не потрібно втручатися абсолютно у всі справи і вчинки дитини, але послідовність у вихованні, річ необхідна.

У цьому віці, часто відбувається поділ любові до батьків. Одному з дорослих дитина віддає більшу перевагу. У певному сенсі, таким чином, він проявляє свою дитячу ревнощі. Спілкування наодинці з дитиною, знов відновить відкриті та дружні взаємини. Батько або мати не повинні спихати дитину один одному, просто розподіліть час ігор або занять з малюком.

Проявляйте терпіння до дитячого впертості, будьте тверді, але доброзичливі. Приклад люблячих батьків, які надають допомогу і підтримку один одному в повсякденних справах, навіть самого впертого малюка, змусить проявляти чуйність і товариськість.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...