У якому віці краще народжувати: 4 вікових періоди

vozrastПитання про те, в якому віці краще народжувати дітей, не дає спокою багатьом жінкам, які перших дітей відкладають на більш пізній вік. І щоб «виправдати» себе, починають засуджувати тих жінок, які рано народжують, за авантюризм. Але в кожному віці є свої мінуси і плюси.

Вагітність до 20 років

Плюси 

Плюси в тому, що організм молодий, повний енергії і сил. До того ж, завдяки своєму юному віку такі мами можуть легко подружитися зі своїми дітьми і навіть надихатися ними. Ще під час декрету така жінка зможе навчатися і по завершенні терміну декретної відпустки зможе повністю присвятити себе кар’єрі.

Мінуси 

Вчені вважають, що з ранньою вагітністю приходять і труднощі. Наприклад, якщо родичі мами проти цієї дитини. Народжувати у підлітковому віці — це небезпечно (після 17 років організм цілком готовий до народження здорової дитини). І ще одним істотним мінусом є залежність від батьків у матеріальному плані, звичайно, якщо у вас не забезпечений чоловік.

Вагітність у 20-30 років

Плюси 

Гінекологи вважають, що цей віковий період найбільш оптимальний для вагітності. У жінок цього віку вже більше встановлене, міцне здоров’я, яке дозволить після пологів легше і швидше відновитися організму. Та й про другу дитину жінка ще встигне замислитися. Матеріальне становище стає більш стабільним, батьки дуже раді онукам, та й роботу після декрету знайти не складно (можна вийти на попереднє робоче місце, з якого жінка йшла у відпустку, наприклад).

Мінуси 

Ризик патологій зростає приблизно після 28 років, тому вагітній цього віку, скоріш за все, доведеться пройти ряд аналізів. Якщо до 25 років жінка присвячувала себе навчанню і кар’єрі, після 25 їй буде дуже складно зважитися на дитину, адже їй доведеться на якийсь час відкласти розпочату справу.

Вагітність після 30 років

Мінуси

Звичайно, найбільшим мінусом є великий ризик виникнення проблем зі здоров’ям малюка: фізичні та розумові вади. До речі, у жінок, які вперше народили до 30 років, більша ймовірність уникнути раку молочної залози і діабету.

Плюси

Жінки в цьому віці, як правило, заздалегідь планують народження дитини, правильно харчуються і ведуть здоровий спосіб життя. Жінка після 30 вже відбулася як особистість і тому може максимум уваги приділити малюкові. Більшість жінок впевнені у своєму матеріальному благополуччі і в тому, що зможуть забезпечити дитину в майбутньому.

Вагітність після 40 років

Мінуси

Тут вже є висока ймовірність наявності синдрому Дауна у дитини. Адже відомо, що чим старша мама, тим більший ризик. А якщо це ще і перші пологи, то тут мінусом є вже знижене здоров’я, нерви і сили, яких може не вистачити на малюка і безсонні ночі.

Плюси

Якщо це не перший малюк, то доглядати малюка можуть допомагати старші діти. Пізня вагітність може відстрочити клімакс жінці. І головним плюсом є величезне бажання, любов батьків до дитини і значний життєвий досвід.

А загалом, вагітність — це щастя, і йому, як і коханню, всі віки покірні. Народжуйте і будьте щасливі!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...