У ЩАСЛИВОЇ МАМИ ЗДОРОВІ ДІТИ


Декому пропозиція поставити себе і власне щастя на перше місце в ієрархії життєвих цінностей здасться банальним егоїзмом. І тим не менше, щоб ростити здорового щасливого малюка, мамі потрібно бути щасливою і здоровою самій. Це точно!

В СРСР говорити про свої почуття, унікальних потребах і талантах було не прийнято. Навіть непристойно. Нас з вами виховували мами і бабусі, які виросли в тих непростих умовах нівелювання особистості. Вони любили! Правда любили! Але виглядало це … по-різному. Як правило, у вигляді обміну маминих ніжностей, поцілунків і похвали на хорошу поведінку і відмінні оцінки.

НАЗАД В СССР? НІЗАЩО!

Уже в свідомому віці багато хто з нас усвідомили, як важливо по-справжньому любити себе. Адже тільки людина, яка любить і поважає себе, може поділитися цими почуттями з іншими. Від надлишку. І ви начебто стали на правильний шлях: позитив, відсутність критики, страхів і засудження, помічаємо хороше, посміхаємося новому дню … Але з’являється дитина, і слідом за радістю приходять тривоги і страхи.

І ось десь всередині вас прокидається «радянська бабуся», яка жила в постійній напрузі і про насолоду від догляду за дитиною не чула. Прала, прасувала, готувала, лікувала, мила, про щастя своєму їй думати було ніколи. А ось тепер СТОП! У вас все буде по-іншому! Так все ж уже по-іншому. Тільки потрібно відмовитися від образу «білка в колесі» і вибрати інший – «найщасливіша мама на світі». Звичайно, є багато різних факторів, що впливають на здоров’я дитини (зачаття, генетика, перебіг вагітності і пологів), але «щаслива мама» – ключовий момент. А ще – по-справжньому любляча.

БЕЗУМОВНА ЛЮБОВ – ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Про те, що малюк заслуговує любові вже по самому факту свого народження – незалежно від того, чи добре він спить і набирає вагу, слухняний чи, акуратний, раніше інших пішов або сказав «мама», – говорили багато психологів. Чому це важливо? Та тому, що це робить дитину сильнішою вже на старті. Він відчуває вашу ніжність, любов, підтримку і радіє. А позитивні емоції дуже добре впливають на організм: кровообіг ідеальний, імунітет у нормі, клітини оновлюються так, як потрібно! Чи потрібно говорити, що в стані стресу все з точністю навпаки? А через що немовляті впадати в стрес? Через те, що мама сумує, що не бере на ручки, пішла кудись … Може, розлюбила?

Позитивно налаштована мама транслює установку: «Ти є! Для тебе є гарне місце в цьому світі! Ми прекрасно справляємося! » Вона прямо пахне щастям! Адже за 9 місяців в животику малюк навчився безпомилково визначати ваш настрій по тому, які гормони надходили в амніотичну рідину (змінювався її смак і запах), так що тепер його не обдуриш вимученою посмішкою. Потрібно, щоб все було по правді.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...