У всьому винна мама? Звідки беруться самотні жінки і як цьому запобігти

У всьому винна мама? Звідки беруться самотні жінки і як цьому запобігти
Психологи б’ють на сполох: практично кожна друга самотня дама стверджує, що в дитинстві її недолюбила мама – і тому тепер їй так складно побудувати міцні відносини. Хоча, здавалося б, усі мами (за деяким винятком), навпаки, твердять всім і кожному, що обожнюють свою дитину і готові виконувати всі його забаганки. Так де ж та золота грань і чому в результаті ці розпещені дівчинки виростають в успішних, але самотніх жінок? Розбираємося разом.
«Я все робила для неї, я ночами не спала і буквально пилинки здувала зі своєї дівчинки!» – відвідувачка на прийомі у психолога нервово смикає хустку і поглядає в бік дівчини, яка байдуже розглядає стіни, поки її батько виливає душу. «Розумієте, я її шалено люблю, прямо до тремтіння, і завжди переживаю, що вона потрапить в якусь неприємну історію». Дивно, але ось ця розповідь практично не вплинув ніякої дії на дитятко, над яким, як з’ясувалося, тряслися практично все дитинство.

Дівчина ж представила своє бачення проблеми. За її словами, навпаки, вона взагалі не відчувала любов і турботу, їй здавалося, що вона росла самотньою і нікому не потрібною. Саме мати, до якої вона тягнулася, не навчила її дарувати тепло іншій людині і, відповідно, вибудовувати міцні гармонійні відносини. На жаль, але таких історій в сучасній практиці хоч відбавляй – одна сторона в даному випадку не змогла донести свої почуття, а інша – прийняти і відчути.

Дійсно, це велика проблема, яка заважає вибудувати гармонійні відносини і стати щасливою. Скажімо, ваша мама напевно тряслася над вами все дитинство і переживала, щоб ви не вляпалися в якусь історію. Але ви сприймали це як недовіру, а значить, нелюбов батьків. Її нікуди не відпускали в підлітковому віці, і поки її ровесниці, скажімо, веселилися в клубах і крутили романи, вона сиділа вдома, озлоблена на весь світ і на батьків в тому числі. Зрозуміло, при першій же можливості вирвавшись з-під такої опіки, ці дами пускалися у всі тяжкі, і страшилки на кшталт притягнення неприємностей вже ставали реальністю. Чи не навчившись розбиратися в людях (в чоловіках в першу чергу), вони як магнітом притягували до себе всяких підозрілих осіб, які користувалися їх довірливістю і кидали, як тільки гра їм набридала.

Або інший приклад. Мама оберігала дівчинку і побоювалася, що краса її дитини притягне до неї всіх кому не лінь. Тому і захищала своє чадо, як могла. А ось дівчинка, навпаки, відчувала себе беззахисною, некрасивою і невмілої. Адже варто було їй тільки заїкнутися про те, що на неї хтось не так подивився, як вона тут же отримувала у відповідь: «Сама винна! Значить, дала привід! »Тому і розвивалися у дитини комплекси з твердим переконанням, що мамі краще нічого не розповідати, інакше собі дорожче. І в дорослому віці ця дівчина так і не могла зрозуміти, як вона така несимпатична і з відсутністю життєвого досвіду може зацікавити стоїть чоловіка? А ніяк! Вибирала простіше, обпікалася і починала все спочатку. І так по колу.

І мама зі свого боку, можливо, дійсно шалено любила свою дитину і здувала з неї всі порошинки, але ось дитя так і не змігло відчути всю теплоту і турботу і росло в абсолютній впевненості своєї непотрібності і безпорадності.

Тому психологи рекомендують налагодити контакт, як можна частіше розмовляти з дитиною, але не з позиції того, що вам подобається або не подобається, а дізнаватися, що відчуває і думає він. І висловлювати свою любов не тим способом, до якого ви звикли, а так, щоб ваше чадо відчуло, що його дійсно цінують, що його люблять. Особливо це важливо для дівчаток. Розмовляйте зі своєю дочкою, на власному прикладі показуйте, як вибудовувати міцні відносини, навчіть її розбиратися в людях – і тоді, можливо, в світі стане набагато менше одиноких людей, які не хочуть (або не можуть) брати відповідальність за інших і які не знають , як це – любити і бути коханим.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...