У відпустку без малюка

У відпустку без малюкаДе і як провести відпустку, а головне, з ким? Це питання виникає, коли настає довгоочікувана пора – відпускний час. Батькам, особливо молодій мамі, дуже важливо відпочити. Але як поїхати від малюка, для якого мама – найголовніша в житті людина.

Відсутність мами завжди стрес для малюка, але не потрібно тимчасову розлуку сприймати як трагедію, адже рано чи пізно дитині доведеться звикати обходитися без батьків якийсь час. Якщо у вас є надійна людина, якій ви можете довірити турботу про дитину, а ідеальний варіант в цьому випадку – це бабуся, не сумнівайтеся і не розвивайте в собі почуття провини. Ті люди, які з народженням дитини автоматично позбавляють себе задоволень, перекреслюючи власні інтереси, як правило, не самі зразкові батьки. Тому найважливіше тут – підготовка себе і дитини до майбутньої розлуки.

Потрібно розуміти, що не варто їхати від немовляти. Відпустка не є поважною причиною для припинення грудного вигодовування. А для малюка від року і постарше тимчасове розставання буде розширенням його життєвого простору, навіть якщо він трохи поскучає без мами. На другому році життя малюк добре усвідомлює, що таке розставання. Він здатний зрозуміти мамині пояснення і звикнути до думки, що «так треба». Розлуку полегшує нова здатність крихти – символічне уявлення, яке формується у людини поступово разом з промовою. Це означає, що малюк вже вміє подумки уявляти собі близьких людей і важливі предмети, навіть тоді, коли він їх не бачить. Допомагає полегшити вимушене розставання і той факт, що у віці до п’яти років, малюк не здатний засмучуватися й переживати довго. Адже у нього постійно знаходиться привід для радості і дослідження: щось незвідане, цікаве, нова гра чи іграшка, заняття. Стаючи все більш самостійним з кожним днем, він може сам себе розважати деякий час.

Постарайтеся звести процедуру розставання до мінімуму, щоб малюк, помітивши вашу тривогу і нервозність з цього приводу, не влаштував істерику. Необхідно заспокоїтися і зрозуміти, що таким чином крихітка просто пробує відстоювати свої інтереси, і нічого страшного в такій реакції немає. Варто мамі піти, як дитина швидко втішиться.

Так як підросла крихітка все ще дуже потребує маму, постарайтеся, щоб ваша відпустка не тривала більше десяти днів. Безумовно, від сумних думок і переживань позбутися повністю не вдасться, але спробуйте все-таки не картати себе. Згадуйте про те, що цей відпочинок – ваш усвідомлений вибір, а малюк залишений на короткий час з турботливими й люблячими людьми.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...