У дитини синці під очима. Що робити?

Що робити У дитини постійно синці під очимаЦілком природно, що кожна мама, як, втім, і інші родичі, мріють про здорового, красивого малюка. Але буває, що в один «прекрасний» момент, батьки помічають темні кола під очима дитини. Добре, якщо вони проходять досить швидко. А якщо ні? Що це: наслідки перевтоми або результат якогось страшного захворювання?

Чому з’являються синці під очима у малюків

Темні плями на обличчі дитини зустрічаються значно частіше, ніж у дорослих. Причина цілком об’єктивна: шкіра малюка тоненька, без зайвих жирових відкладень. Відповідно, будь-які зміни в судинах, втім, як і самі вінки з артеріями значно помітніші. Тим не менш, в нормальному стані синців під очима бути не повинно. Найбільш популярні фактори, що сприяють даній проблемі: нервове напруження, хронічна втома, порушення розпорядку дня.

Ще один момент, який впливає на колір шкіри під очима – залізодефіцитна анемія або просто – брак заліза в організмі. В останньому випадку часто спостерігаються невеликі набряки або, як прийнято говорити, «мішки під очима».

На жаль, в «групі ризику» перебувають ті дітки, чиї батьки страждали подібною проблемою. Тобто схильність до синців на обличчі передається генетично. Зазвичай у таких малюків темні плями спостерігаються постійно.

А от якщо ви помічаєте появу потемніння і набряків лише час від часу, то бажано перевірити стан нирок і серця дитини.

Кола з коричневим відтінком можуть свідчити про зараження організму паразитами. В результаті життєдіяльності останніх, відбувається інтоксикація і дитина набуває досить специфічний колір шкіри. Це особливо помітно під очима. Іноді подібні плями свідчать і про харчове отруєння.

Крім того, причиною синців можуть бути проблеми з аденоїдами, алергії, травми голови, гормональний дисбаланс. Якщо малюк, крім іншого, погано переносить задуху, поїздки в громадському транспорті, то, можливо, у нього вегето-судинна дистонія.

Як лікувати

З усього вищесказаного слід зробити головний висновок: синці під очима, як, втім, будь-яке захворювання у маленького члена сім’ї, слід лікувати після консультації з лікарем і серйозного обстеження.

Крім того, важливо налагодити режим дня, щоб дитина проводила багато часу на свіжому повітрі (особливо перед сном), рано лягала в ліжечко, менше дивилась телевізор або грала за комп’ютером. Постарайтеся слідувати регулярним розкладом для стабілізації нервової системи. Усувайте стреси. Дошкільник, за даними педіатрів, повинен спати 9-10 годин на добу. Якщо йому не вистачає нічного сну, обов’язково організуйте денний.

У вихідні постарайтеся вивозити дитину на природу, за місто.

Варто також серйозно поставитися до раціону харчування. Будь-які фаст-фуди необхідно виключити повністю. Щоб уникнути проблем з анемією додавайте в раціон гречку, яблука, печінку і гранатовий сік. Постарайтеся готувати такі страви, які проходять мінімальну термічну обробку. Час від часу, давайте малюкові аптечні комплекси вітамінів і мінералів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...