У дитини криві ніжки: що робити?

У дитини криві ніжки що робитиКриві ноги у дітей – це досить поширене явище. До півтора років ніжки мають о-подібну форму. Ситуація може ускладнитися тим, що нижні кінцівки малюка можуть прийняти х-подібну форму. Всім хочеться, щоб у малюка були красиві, стрункі ноги.

Якщо з’єднати колінні суглоби ніжок і щиколотки один з одним, і вони безперешкодно стикаються, то це вважається нормою. Якщо в колінах ніжки з’єднуються, а в щиколотках розходяться, приймаючи х-подібну форму, то це є відхиленням від норми, яке називається вальгусна деформація.

Що ж робити, якщо у дитини криві ніжки?

Причини деформації ніжок

Помилковим вважається думка, що вальгусна деформація кінцівок – це спадкове захворювання. Батьки просто миряться з цією проблемою, і роблять велику помилку. Якщо пустити це захворювання на самоплив, то наслідки можуть бути плачевними. Малюк в подальшому може втратити здатність самостійно пересуватися.

Криві ноги у дітей – це не вроджене захворювання, а придбане. Головною причиною розвитку вальгусной деформації у дітей є рахіт. Рахіт – це порушення росту і утворення кісткової тканини.

Через дефіцит вітаміну Д3 відбувається порушення всмоктування і накопичення кальцію в кістковій системі дитячого організму. Це призводить до розм’якшення кісток та їх викривленню. Крім кінцівок можуть деформуватися грудна клітка, черепна коробка, кисті рук, хребет. До року, коли малюк починає робити перші кроки, викривлення ніжок стає помітним ще сильніше.

Іншою причиною викривлення ніжок у малюка є те, що батьки змушують дитину вчитися ходити, коли вона ще не готова до цього. Ще слабкий опорно-руховий апарат піддається сильним навантаженням. Ходунки також посилюють проблему кривих ніжок. Звичайно, ходунки – це справжній порятунок для батьків. Посадивши дитину в них, мами і тата можуть спокійно займатися особистими справами, а не бігати за малюком по п’ятах. Але лікарі категорично забороняють ставити дітей в ходунки раніше 8-9 місяців, і взагалі, радять відмовитися від їх використання.

Лікування деформації ніжок

Якщо батьки помітили, що у дитини криві ніжки, необхідно відразу ж звернутися до фахівця. Для початку потрібно показати дитину педіатру, ортопеду, хірургу і невропатологу.

Лікувати криві ніжки потрібно починати з лікування рахіту. Рахіт усувають різними процедурами. По-перше, це вітамінні комплекси з підвищеним вмістом вітаміну Д3. Можна давати дитині краплі з цим вітаміном на водній або масляній основі. По-друге, це курс лікувального масажу. Масаж сприятливо діє і на психіку дитини, і на імунітет, і на її загальний стан. З малюком необхідно якомога частіше гуляти на свіжому повітрі.

Якщо після такого лікування до двох років ніжки не випрямляються, то вдаються до іншої процедури- використання спеціальних гіпсових пов’язок. Вони зменшують тиск стегна на колінний суглоб, кістки починають швидше рости, і поступово випрямляються. Але це довгий процес. Він зазвичай займає близько двох років.

При вальгусній деформації дуже корисні лікувальна фізкультура, плавання, спеціальна гімнастика. Є цілий комплекс фізичних вправ, спрямованих на розтягування м’язів ніг, спини, який ефективно допомагає при викривленні ніжок.

Профілактика деформацій ніжок

  1. Необхідно давати малюкові вітамін Д3 навесні і восени.
  2. Щодня гуляти з карапузом на свіжому повітрі, особливо влітку.
  3. Робити малюкові масаж, займатися з ним фізкультурою, гімнастикою.
  4. Не квапити дитину вчитися ходити.
  5. Відмовитися від ходунків і стрибунців

Поділитися в...

Вас може зацікавити...