• Без категорії

Твоє чадо часто хворіє

Твоє чадо часто хворієНедолікованість. Залишкові явища після хвороби не можна пускати на самоплив – може розвинутися ускладнення і перейти в хронічне захворювання. Взагалі, після ГРВІ потрібно ще на 5-7 днів різко обмежити контакти з іншими дітьми (і з дорослими), інакше існує високий ризик захворіти знову – імунна система повинна відновитися.

Зустріч з вірусами іншого вигляду і бактерійними інфекціями. Вірусів, що викликають гострі респіраторні захворювання, налічують близько двохсот. Життя не вистачить, щоб стільки хворіти! Тому багато що залежить від імунної системи малюка, наскільки ефективно вона працює.

Ослаблений імунітет. Захисні сили організму – складна система, на роботу якої впливає безліч чинників: дисбактеріоз, глисти, алергія, хронічні інфекції, захворювання внутрішніх органів.

Що робити?

1. Якщо твій малюк часто хворіє, потрібно обстежувати. Спершу педіатр повинен призначити: загальний аналіз, УЗД, імунограму, аналіз мочі, іноді біохімічний аналіз крови, крові, органів черевної порожнини.

2. За наслідками обстеження лікар вирішує, до яких фахівців направити дитину на консультацію, щоб знайти першопричину частих ГРВІ.

3. Обов’язково потрібно дитину показати алергологу. Особливо, якщо після хвороби він ще довго підкахикує. Лікар-алерголог призначає дослідження калу на дисбактеріоз, на яйцевих глистів, а також шкірні проби або спеціальний аналіз крові з метою виявлення алергенів.

4. Якщо у дитини виявляються проблеми з внутрішніми органами: нирками – направляють до нефролога, з органами травної системи – до гастроентеролога і ін.

5. Варто обов’язково показати малюка отоларингологу. Звичайно у 90% часто хворіючих дітей є серйозні лор-проблеми, найчастіше – це аденоїди.

6. А ось імунолог потрібен далеко не кожній дитині, оскільки патології імунної системи, на щастя, у дітей зустрічаються дуже рідко. Консультація імунолога знадобиться в тому випадку, якщо ГРВІ протікає дуже довго і важко, малюк відстає в розвитку від своїх ровесників.

6. Звичайно, найголовнішим в боротьбі за здоров’я дитини є профілактика. Як би банально це ні звучало, краще, що укріплює організм, – це гартування. Починати його потрібно влітку. Корисним буде для дитини – поїздка на морі, але не менше ніж на два тижні, щоб він нормально переніс акліматизацію. З осені до початку літа, коли відбувається природне ослаблення імунітету, потрібно приймати полівітаміни, ну і кінцеве правильне харчування. В період епідемії грипу варто дотримуватися певних правил і проводити вакцинацію. Про що завжди повідомляє сэс моз України.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...