• Без категорії

Тваринка для вашої дитини: плюси і мінуси

Тваринка для вашої дитини. Плюси і мінуси

Більшість дітей люблять тварин і це прекрасно! Але далеко не кожна дитина може похвалитися наявністю домашнього улюбленця, і на те існує багато причин: алергія на шерсть у когось з членів сім’ї, відсутність власного житла і т.д., але не дивлячись на це – придбання домашнього вихованця – мрія більшості дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Ви збираєтеся порадувати свого сина чи дочку, придбавши йому маленького друга, але не знаєте, на кому зупинити свій вибір? Представлений нижче аналіз плюсів і мінусів найпопулярніших тварин в міській квартирі допоможе вам визначитися!

СОБАКА

Плюси: собака – друг людини, дуже розумна, кмітлива і віддана тварина, прекрасний компаньйон для гри, велика собака буде відмінним охоронцем для дитини, супроводжуючи його на прогулянці.

Мінуси: тримати собаку в квартирі, особливо велику, дуже проблематично. Необхідно регулярно виводити на прогулянку, мити лапи, прибирати шерсть в квартирі і т.д. Можлива алергія. Досить часто діти забувають годувати улюбленців навіть якщо ви придбаєте ласощі Pedigree. Ніхто не застрахований від придбання цуценяти з нестійкою психікою, що загрожує непередбачуваними наслідками, крім того, з собакою необхідно займатися з самого дитинства, а якщо ви плануєте залишати цуценя на цілий день одного в квартирі, то ризикуєте отримати в подальшому нервову, боязку і агресивну собаку .

ТАК, ЯКЩО:

 • Ви живете в приватному будинку,
 • Якщо у вас є непрацюючий член сім’ї, готовий доглядати за собакою, поки ви на роботі, а діти – в школі,

КІШКА

Плюси: маленька тварина підходить для квартири – краща стерилізація і повне одомашнення. Хороший компаньйон для гри. Привчається ходити в лоток, не вимагає регулярного вигулу.

Мінуси: можлива алергія, можливо (але не обов’язково!) Псування меблів, шпалер, а так само небажання ходити в лоток, випорожнення в неналежному місці. Патологічна агресія серед домашніх кішок – явище нечасте, але цілком можливе.

ТАК, ЯКЩО:

 • Ви живете в міській квартирі,
 • Ніхто в родині не страждає алергією,

ХОМЯЧОК

Плюси: дуже маленька тварина, життєдіяльність якої відбувається в межах клітки, не вимагає вигулу, догляд елементарний.

Мінуси: хом’яки – дикі тварини, ведуть нічну активність, за своєю природою звір не соціальні, тому не приручений хом’ячок буде активно чинити опір спробам взяти його в руки, може вкусити до крові, що загрожує зараженням, крім того така поведінка звірка спровокує швидке згасання інтересу дитини. Мала тривалість життя 1-2.5 року.

ТАК, ЯКЩО:

 • У вас невелика квартира або орендоване житло,
 • Ніхто в родині не страждає алергією,
 • Ви хочете витрачати на вихованця мінімум коштів і часу,

ДЕКОРАТІВНИЙ ПАЦЮК

Плюси: невелика тварина, життєдіяльність якої відбувається в межах клітки, не вимагає вигулу, але є можливість брати тварину на вулицю або навіть випускати у вольєр, догляд елементарний. Досить соціальний звір, добродушний, легко і швидко приручаються, агресивні до людей особини зустрічають вкрай рідко.

Мінуси: необхідність кожні 2-3 дня міняти підстилку в клітці, щоб уникнути появи неприємного запаху, слабкий імунітет звірків, мала тривалість життя, дуже високий ризик розвитку пухлин і виразок.

ТАК, ЯКЩО:

 • У вас невелика квартира або орендоване житло,
 • Ніхто в родині не страждає алергією,
 • Ви хочете витрачати на вихованця мінімум коштів і часу,

СУХОПУТНА ЧЕРЕПАХА

Плюси: тварина не видає звуків, запахів і не викликає алергії, життєдіяльність відбувається в межах тераріуму.

Мінуси: черепаха потребує ретельного догляду і їй недостатньо картонної коробки з тирсою, як багато хто вважає. Для черепахи треба обладнати тераріум з грунтом, водою і підсвічуванням, черепаху треба грамотно готувати до сплячки, в яку вона впадає восени, інакше від нестачі поживних речовин вона може загинути під час сплячки, крім того черепашка – досить нудна тварина і може швидко набриднути дитині.

ТАК, ЯКЩО:

 • У вас невелика квартира або орендоване житло,
 • Хтось в сім’ї страждає алергією на шерсть,
 • Ви готові приділяти тварині належну увагу, тому як дитині самостійно з усім буде не впоратися.

Кого б ви не вибрали в кінцевому підсумку, пам’ятайте, що ми відповідаємо за тих, кого приручили, забезпечте своєму вихованцю хороші умови існування і ретельний догляд, придбайте спеціальну літературу по догляду за своїм вихованцем, ставитеся до нього серйозно, відповідально і, звичайно, з любов’ю. Успіхів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...