Цілі в вихованні, обов’язок чи необхідність?

dva-rokyЗміни у свідомості сучасного суспільства, звичайно, лякають багатьох з нас. Моральні норми і життєві принципи зазнають серйозних змін і з цим вдіяти вже нічого не можливо. Ми губимося в здогадах, якими ж рисами характеру повинні володіти наші діти для успішного життя в соціумі. Навколишня дійсність змінюється практично щодня, на кожному кроці наших дітей підстерігають небезпеки. Здавалося б, тільки навчили його справлятися і вести себе відповідно з однією небезпекою, як з’являються все нові і нові.

Нестабільність в світі, штовхає нас до необхідності у вихованні підростаючого покоління, розробляти чіткі цілі і завдання. Чи хочемо ми, щоб дитина була відмінником у навчанні і наскільки це важливо? Плануємо виростити чутливою і доброю людиною, здатного жертвувати собою заради інших? Або може, необхідно формувати у своєму чаді, якості сили і суперництва? Чи повинен він у дорослому житті бути корисний суспільству, а може, в першу чергу хочете, щоб був щасливий?

Які якості формувати і фундамент якого відношення до навколишнього світу,закладати у виховання, вирішувати, безсумнівно, тільки батькам. Протягом усього процесу виховання, у вас завжди буде можливість вибору, і в будь-який час можна переосмислити, використовувані пріоритети. Іноді важливість чогось губиться в повсякденному, але намагатися виділити те, що важливіше і необхідніше, просто потрібно.

Змінюються часи, змінюються звичаї, змінюються основні стереотипи поведінки в суспільстві. Кілька століть тому, першорядним вважалося служіння Богу і цьому батьки вчили своїх дітей. Проходить час і найвище призначення людини – це служіння Батьківщині. Формування і розвиток певних якостей особистості, і навчання дітей, зводилося саме до цих цілей. Почуття колективізму,законослухняність –  основоположні принципи для щасливого життя.

Але через роки, люди починають змінювати своє уявлення про сенс життя, змінюються основи  виховання. Батьки намагаються навчити дітей бути щасливими, не жертвувати собою заради загального блага. Наскільки це правильно чи ні, судити кожному для себе. Співвідношення правильності та порядності, для сучасної людини мають таку тонку грань, що адекватно розцінити її може кожен індивідуально.

Завдання батьків – допомогти своїй дитині не дивлячись ні на що, стати гідним своїх батьків і вирости гідним громадянином своєї країни. Навіть зміни непорушних законів моральності, не повинні збивати вас зі шляху виховання позитивних моральних якостей особистості. Тільки батьки знають, що і наскільки краще для їх дитини. Проте все ж враховуйте іноді необхідність оглядатися на навколишніх, і може бути щось змінювати у своїх поглядах.

Виховуючи своїх малюків, ми інтуїтивно прагнемо зробити їх не тільки гармонійними особистостями, а в першу чергу, щасливими. Залежно від того, які цілі та завдання ставить перед собою батько, так і буде проходити процес виховання. Потрібно намагатися хоча б іноді міркувати про те, чи відповідають ваші щоденні стосунки з дітьми, вашим життєвим цілям і мріям про майбутнє. Наскільки впевнено в повсякденних моралях ви просувається до досягнення істинних принципів і орієнтирів.

На замітку

Якщо ви власник підприємства харчової чи переробної промисловості вам в нагоді буде сіль таблетована у Львові. Використовується для пом’якшення та дезінфекції води. Для хімічної промисловості вона буде теж в нагоді.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...