• Без категорії

Трошки історії про вертикальні пологи

Трошки історії про вертикальні пологиТреба сказати, що лежачи на спині жінки народжують відносно недавно – останні 200-300 років. З незапам’ятних часів народжували або стоячи, або сидячи на колінах або навпочіпки, тобто, власне кажучи, практикували ті самі «вертикальні» пологи (пологи при вертикальному положенні корпусу), про яких і піде мова в нашій статті.

У Росії жінки часто народжували в натопленій лазні, причому повитухи, що займалися наданням допомоги в пологах, не давали породіллі довго лежати, примушуючи її ходити, іноді до повної знемоги, і навіть переступати через перешкоди. Мабуть, ця тактика обиралася з тих міркувань, що вертикальне положення і рухи сприяють скороченням матки.

Із стародавніх часів в Китаї зберігалася традиція проводити пологи сидячи. У Європі ця тактика родів також була достатньо поширена. У Голландії аж до минулого століття в придане нареченої входив стілець для пологів. У історичних джерелах є вказівки на те, що до XVI століття у Франції жінки народжували переважно рачки, а в Німеччині – на стільці.

Вважається, що сучасний спосіб пологів бере початок у Франції і виник він саме тоді, коли чоловік-лікар, що вперше увійшов до кімнати породіллі, привласнив собі роль, що традиційно відводилася акушеркам. Вважають, що зрештою жінці довелося лягти, щоб прийняти зручне положення для акушерських маніпуляцій, зокрема для накладення акушерських щипців. Є інша думка – говорять, що відомий своїми капризами французький король Людовик XIV любив спостерігати за народжуючими жінками, а вертикальна позиція заважала огляду, тому породіллю і поклали на спину.

У будь-якому випадку, варто дослідити всі варіанти, і вибрати для себе найбільш відповідний, як в значенні фізіології, так і за показниками внутрішнього комфорту.

Джерело http://www.karapuz.kz

Поділитися в...

Вас може зацікавити...