Тромбоз під час вагітності

Тромбоз під час вагітностіКров володіє дуже корисною властивістю згортатися. Це абсолютно необхідне явище. Але тільки в тому випадку, коли судини пошкоджені і є небезпека крововиливу. На жаль, іноді налагоджений механізм дає збій. І в здорових судинах починають з’являтися небезпечні застої.

Тромбоз – це захворювання, при якому в судинах утворюються згустки крові. Якщо вони запалюються, можна говорити про тромбофлебіт. Симптомами тромбозу можуть служити болі в м’язах, набряклість, специфічний «глянсовий» вигляд шкіри в районі ураженої ділянки, підвищена температура, головні болі та ін.

Причини виникнення тромбозу при вагітності

Головним чином, майбутні мами страждають порушенням згортання крові в результаті варикозного розширення вен. Ще одна причина – зниження рухової активності і тривалий постільний режим у жінок, що знаходяться на збереженні. Крім того, негативним чинником під час очікування малюка є підвищення внутрішньочеревного тиску, яке призводить до порушення кровообігу в ногах.

Чим небезпечний тромбоз

Зазвичай малюкові нічого не загрожує. Крім дуже рідкісних випадків, коли згустки утворюються прямо в плаценті. Але для мами цей стан загрожує застоями крові і, як наслідок, частковим омертвлянням тканин.

Як ставиться діагноз

У більшості випадків досвідченому лікарю достатньо візуально оглянути уражену ділянку кінцівки. Зазвичай пацієнт відчуває в цьому місці біль і зауважує на набряк. Іноді, для підтвердження діагнозу, робиться аналіз крові та доплерографія (УЗД).

Лікування

Тромбоз тісно пов’язаний з варикозним розширенням судин. Тому стежте за станом своїх ніжок. При ознаках роздутих вен, болях і набряклості звертайтеся до флеболога. Швидше за все, він призначить вам носити спеціальні компресійні колготки і робити холодні компреси. Під час сну краще тримати ноги вище тулуба.

Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Особливо «бабусиними» методами. При вагітності вони можуть виявитися небезпечні.

Якщо лікар діагностує тромбоз, він призначить мазі в складі яких є троксевазин, гепарин або бутадіон. Можливо, в поєднанні з протизапальними засобами. У важких випадках, коли є ризик того, що тромб відірветься і почне переміщатися по вені, призначають операцію.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...