До трьох років – не їсти цукерок!

До трьох років не їсти цукерокСтаття про те, як з дитинства НЕ привчати дитину до цукерок.

Дорослі прекрасно знають, що небажано давати цукерки і солодощі маленьким дітям. Але дають, починаючи з самого раннього віку. Висловлюють таким чином любов до своєї дитини. Хтось обмежує чадо однією-двома цукерками в день, хтось дозволяє з’їсти більше. Але суть в тому, що дитина, дізнавшись смак цукерок або тістечок, буде просити, а може, і вимагати таке частування ще і ще. Більшість лікарів вважає, що не варто давати солодощі малюкові до трьох років, а після цього віку – контролювати кількість солодкого.

Зайва вага, карієс, алергія, цукровий діабет – це неповний список захворювань, до яких призводить передчасне вживання малюком цукру. Адже всі без винятку батьки хочуть, щоб їхня дитина росла здоровою. Тому, перш ніж дати малюкові першу цукерку в його житті, варто задуматися – а чи треба? Зараз цілий рік доступні свіжі та заморожені фрукти та ягоди.

Сухофрукти – теж дуже корисні і смачні ласощі. Можна варити малюкові компоти і киселі, можна фрукти і ягоди додавати в кефір, в кашу, готувати фруктові салати та десерти. Звичайно, це зажадає від батьків часу і сил, зате дитина отримає від таких страв не тільки задоволення, але і користь.

Батьки, які прийняли рішення не давати цукерок своїй дитині, повинні запастися терпінням. Потрібно бути готовими до того, що бабусі – дідусі та друзі – знайомі будуть називати вас злими, жорстокими, а дитину вашу – жаліти. Не вступайте в суперечки, не намагайтеся що-небудь доводити їм. Зрештою, це – ваша дитина, і саме батьки в першу чергу несуть відповідальність за її здоров’я. Ви, у свою чергу, чітко поясніть людям, з якими спілкуєтеся, і які бувають у вас вдома, що не слід пригощати цукерками вашу дитину. Батьків дітей, які бувають у вас в гостях, попросіть не давати їм цукерки на очах у вашого малюка. Важкувато буде тільки перший час, поступово у вашому оточенні звикнуть до цих правил і будуть їх дотримуватися. Звичайно, самі батьки, також не повинні поїдати солодощі на очах у дитини.

Зараз дуже багато спокус: барвисті ласощі на вітринах магазинів, достаток телевізійної реклами. Але зрозумійте – дитина, яка не знає про такі продукти не стане випрошувати їх у батьків. Хоча б до трьох років.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...