• Без категорії

Три періоди пологів

Три періоди пологів Попереджений – значить озброєний! Для того, щоб не боятися пологів, потрібно знати, що це таке і як все відбувається. У фільмах дуже часто у жінки витікають води або починаються схватки, і вона тут же починає народжувати, іноді навіть не встигнувши доїхати до пологового будинку. У житті ж все по-іншому.

Отже, перший період пологів – схватки. За цей період шейку матки повинна розкритися на 10 см (або, як говорять медики, на 5 пальців). Триває він в середньому від 8-10 до 20 годин. У повторнородящих перший період пологів може бути коротшим – 6 годин. На початку схватки майже не відчутні і тривають по 10-30 секунд з інтервалом 10-30 хвилин. Не панікуйте, не потрібно тут же мчати в пологовий будинок. Краще розслабтеся, прийміть душ, можна навіть посидіти в теплій (не гарячій!) ванні. Перекусіть, сходіть погуляти або постарайтеся заснути.

В середньому розкриття відбувається на 1 см в годину. Поступово схватки ставатимуть відчутнішими, довшими, а проміжки між ними скорочуватися. Коли проміжки між схватками стануть 5 хвилин, це значить шийка розкрилася приблизно на 5 см і самий час їхати в пологовий будинок. Але, якщо ви хвилюєтеся, переживаєте, відправляйтеся в пологовий будинок раніше – деякі набагато упевненіше себе відчувають під наглядом лікарів, а нам головне – зберігати спокій, .

Пологи можуть початися і з вилиття вод. Якщо це відбулося – потрібно негайно їхати в пологовий будинок. Зверніть увагу, який був об’єм вод і якого вони були кольори. Зелений колір внутрішньоутробних вод – не дуже хороша ознака. На щастя, з вилиття вод пологи починаються досить рідко і, як правило, у повторнородящих. Частіше все починається саме з схваток.

Якщо схватки йдуть нерегулярно – це, швидше за все, “тренувальні” схватки, але якщо вони продовжуються більше 6 годин і навіть після сну не проходять, то повинне бути це все ж таки початок пологової діяльності і вам слід під’їхати на огляд до лікаря.

Найважчі і вимотуючі – останні 2 см розкриття: схватки дуже інтенсивні, практично не припиняються, сили вже закінчуються, може сумувати, але цього робити не можна до повного розкриття. Може занудити і навіть вирвати – це значить, що шийка матки практично згладилася. Не панікуйте, вже швидко фініш, подумайте про крихту – йому зараз теж дуже-дуже важко.

Але, після чергового огляду лікар урочисто оголошує, що матка повністю розкрита і дозволяє вам тужитися. Наступає другий, найважчий, але і найщасливіший період пологів – потуги. Він триває не довго, в середньому від 20 до 40 хвилин, в дуже окремих випадках – до 2-го годинника. Потрібно зібрати всі свої сили і уважно слухати лікаря. Тужитися потрібно не в обличчя, а в живіт, на видиху (краще наперед відпрацювати це дихання), і якщо ви всі робитимете правильно, малюк народиться швидше і легше.

І ось після великих праць в руках у доктора з’являється маленький і такий довгожданий чоловічок, який зустрічає цей світ обуреним голосом – своїм першим в житті криком. Його кладуть вам на живіт і ви розумієте, що в цю секунду мир для вас змінився, перекинувся з ніг на голову, і що ось воно, виявляється, як виглядає щастя!

Проте, пологи ще не закінчилися, наступає третій, завершальний і найспокійніший період пологів – народження плаценти. Після лікарі уважно вас оглядають, обробляють промежину, ще 2 години ви знаходитиметеся в родзалі під їх спостереженням, але яке все це має значення, якщо у вас на животі лежить маленька і тепла грудочка щастя!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...