Третій триместр вагітності

Третій триместр вагітностіЗміни, що відбуваються у жінки в третій триместр вагітності.

На третьому триместрі вагітності матка значно збільшується в своїх розмірах. Рухи дитини стають вже більш відчутними. Іноді у вагітних може виникати задишка (або посилюватися, якщо вона з’явилася на більш ранньому терміні), пов’язано це з тим, що дитина вже настільки підростає, що для вдиху у майбутньої матері (а саме для розкриття легень) стає все менше місця. Задишка пройде (або зменшиться) десь за 4 тижні до пологів, коли плід з маткою опустяться в область малого тазу.

Багато породілей стверджують, що саме в останній місяць вагітності відчувають себе набагато легше, так що цілком ймовірно, що Ви будете однієї з них! На пізніх термінах вагітності у багатьох жінок спостерігається порушення сну, декого може навіть долати безсоння. Поганий сон є причиною того, що через зміни пропорцій тіла, збільшення маси, вагітній жінці складно знайти зручне положення для відпочинку, для сну. Так само «піддає вогню» і нестабільний психологічний стан жінки, що в свою чергу теж впливає на сон. Всі ці недуги, якщо можна так сказати, називаються просто втомою. У зв’язку з тим, що вага жінки в цей період вагітності збільшується приблизно на 4-6 кілограмів, то у деяких може спостерігатися порушення координації рухів, незграбність, частим явищем можуть бути болі в спині та попереку. Все це виникає через збільшення тиску матки, яка постійно зростає, збільшується в розмірах. Іноді у деяких вагітних може виникнути підвищена рухливість суглобів кінцівок. У рідкісних випадках може тривати токсикоз, прояв нудоти вранці.

Ускладнення, які можуть виникнути в третьому триместрі вагітності.

У третьому триместрі вагітності є ймовірність виникнення кровотеч. Вони виникають внаслідок низької плацентації або передлежанні плаценти. Відбувається це тоді, коли плацента надмірно близько прилягає до маткового зеву або ж заходить на шийку матки. Зазвичай, кровотеча починається раптово, сама по собі вона безболісна, а кров яскраво-червона. Причиною цього явища може стати будь-яке фізичні зусилля, статевий акт, або навіть банальний кашель. Якщо у Вас почалася кровотеча, то першим ділом слід звернутися до лікаря! Смертельної загрози для дитини таке кровотеча не несе, вагітність вдається зберегти, проте часто вагітній призначається операція кесаревого розтину.

Кожен четвертий випадок кровотечі на останньому триместрі вагітності викликано передчасним відшаруванням плаценти. У 90% випадків майбутня мати і дитина абсолютно здорові, прекрасно себе почувають, єдиний мінус – порушується зв’язок між ними. Тривожним дзвіночком є те, що ворушіння плоду відсутні на цьому етапі вагітності. Як тільки Ви відчули зниження активності плода, слід негайно звернутися до лікаря! Часто виявляється, що малюк всього лише спить, проте, як кажуть: «Береженого Бог береже!». Краще зайвий раз переконатися в тому, що Ваша вагітність протікає в нормальному руслі.

Якщо вже зайшла розмова про можливі ускладнення на третьому триместрі вагітності, то слід згадати таке сумне явище, як мертвонародження. Дитина гине в зв’язку з тим, що їй перекривається подача кисню (найчастіше, це відбувається через обвиття пуповини плоду). У деяких випадках, лікуючий лікар може запропонувати вагітній стимуляцію передчасних пологів, це робиться для того, щоб уберегти дитину від задухи. Трапляється це через витікання навколоплідних вод, через переношування вагітності, або ж через токсемії. Насправді, причин летального результату виношування малюка дуже багато, всього і не перерахувати. Про викидень на такому терміні вагітності вже не може йти і мови, стимуляція пологів в такому випадку називається передчасними пологами.

Для майбутньої мами передчасні пологи нічим не відрізняються від пологів у визначений термін. А от щодо немовляти такого сказати не можна. Малюк з’являється на світ фізично недостатньо розвиненим, у зв’язку, з чим самостійно багато систем його організму функціонувати не можуть. Виходжування недоношених немовлят – це дуже трудомісткий і витратний процес. З іншого боку, сучасні технології, сучасна медицина дає шанс на виживання навіть в самих безнадійних випадках.

Критичні дні вагітності третього триместру

Критичними, чи небезпечними днями вагітності, називають такі періоди, коли висока загроза її переривання. Такі небезпечні терміни по дослідженню лікарів виявляються загальними для більшості жінок, які входять у деякі “групи ризику”. Як правило, загроза передчасних пологів пов’язана з звичайними фізіологічними процесами, які відбуваються в організмі жінки, однак, стають патологічними через деякі несприятливі фактори. У кожному з критичних періодів виділяють найхарактерніші причини переривання вагітності.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...