Третій триместр вагітності: дискомфорт

Третій триместр вагітності: дискомфорт
Ви вже на фінішній прямій! Ваш живіт стає більше з кожним днем, адже дитина швидко набирає вагу.

Зовсім скоро ви побачите свого малюка, але до цього доведеться пережити останній, найскладніший етап вагітності.

Задишка
Оскільки матка збільшується в розмірах і піднімається вище всередині живота, давлячи на діафрагму, ви можете відчувати труднощі з диханням. Ймовірно, вам стало важко піднятися по сходах навіть на один проліт, щоб не переводити дихання. Найкраще просто не поспішати і намагатися не перенапружуватися.

Деяким жінкам буває важко дихати навіть лежачи. Якщо ви з їх числа, спробуйте спати напівсидячи, підклавши з усіх боків подушки для підтримки. Майже всі проблеми з диханням під час останнього триместру нормальні, але якщо вас щось турбує, проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Печія і розлад
Ці дві проблеми пов’язані між собою і зазвичай проявляються саме в третьому триместрі. У деяких жінок подібні проблеми з’являються в кінці вагітності вперше і стають великою несподіванкою. Чому зараз?

Під час вагітності робота всієї травної системи сповільнюється. В результаті м’язи шлунка і стравоходу розслабляються, а шлунковий сік може підніматися по стравоходу в порожнину рота. Кислота, що міститься в шлунковому соку, викликає печіння в горлі, що і називається печією. Згодом у роті залишається жахливий присмак, який свідчить про проблеми з шлунково-кишкового тракту.

Щоб уникнути печії, спробуйте слідувати декільком простим правилам.

Їжте частіше, але потроху, робіть невеликі перекуси протягом дня. Це запобіжить переповнення шлунку і вміст не буде підніматися по стравоходу.
Уникайте жирних страв.
Після їжі намагайтеся випрямитися і постояти або походити (сила тяжіння допомагає!). І не потрібно вечеряти прямо перед сном.
Жуйте жувальну гумку, щоб позбутися від неприємного гіркого присмаку в роті.
Не приймайте ніяких препаратів, не порадившись з лікарем.

Третій триместр принесе з собою деякі незручності, можливо, несподівані, такі як задишка і проблеми з травленням. Пам’ятайте, що зробити останні місяці очікування максимально комфортними для себе, ви можете дотримуватися простих правил харчування.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...