Треба і хочу: як відрізнити справжні бажання від нав’язаних?

Треба і хочу: як відрізнити справжні бажання від нав'язаних?Ти колись замислювалася про те, чому ти приймаєш певні рішення в своєму житті? Ти сама хочеш купити дорогий телефон, машину, почати жити з цим хлопцем або кожні вихідні проводити з родичами? Що таке справжні бажання?

Ми зростаємо під чужим крилом. Для батьків абсолютно нормально і природно говорити дітям, що їм треба робити, а для малюків нормально їх слухати. Тому що крихтах потрібно навчитися орієнтуватися в світі. До того ж до отриманого від батьків ми також наслідуємо світогляд нашого співтовариства, культури і конкретної епохи, в якій народилися.

Виростаючи, отримуємо можливість вирішувати, як ставитися до тієї чи іншої картини світу. При цьому, природно згодом усвідомити себе як окрему людину, визначитися зі світоглядом, переконаннями і думками, а також кинути виклик, виключивши ті треба, які більше не відповідають мінливим переконанням.

Але іноді ми продовжуємо жити за принципом треба трохи довше, ніж очікувалося. Іноді набагато довше. Іноді ми раптом виявляємося дорослими, які все ще живуть в світі треба з дитинства, самі того не помічаючи.

Про це задумалась дівчина Ель Місяць, автор книги «Між треба і хочу: Знайди свій шлях і слідуй йому». Вона пояснила, в чому різниця між поняттями хочу і треба:

Треба – це думки інших з приводу того, як нам жити.

Це все очікування, які на нас покладають інші. Іноді ці треба малі, здавалося б, нешкідливі, їх легко задовольнити. “Тобі треба послухати цю пісню”, наприклад. В інших випадках треба – це вельми впливові системи думки, які тиснуть на нас і в найбільш руйнівній формі примушують проживати життя по-іншому.

Приймаючи треба, ми вибираємо життя для когось або чогось іншого, ніж ми самі. Така подорож може бути дуже приємною, винагорода може здаватися очевидною, а можливості – різноманітними.

Хочу відрізняється.

Хочу – це те, хто ми насправді, у що віримо і що робимо наодинці з собою справжнім. Це те, що кличе з глибини душі. Це наші переконання, пристрасні захоплення, глибоко приховані позиви і бажання – неминучі, незаперечні і незрозумілі. На відміну від треба, хочу не погоджується на компроміси.

Хочу з’являється, коли ми перестаємо відповідати чужим ідеалам і прямуємо назустріч власним – і це дозволяє розкривати свій потенціал. Вибираючи хочу, ми говоримо “так” важкій роботі і постійним зусиллям, подорожам без карти або гарантій і тому, що Джозеф Кемпбелл назвав “відчуттям реальності життя; при ньому життєвий досвід на чисто фізичному плані нерозривно пов’язаний з внутрішньою сутністю і реальністю, і ми відчуваємо захват від життя”.

Висновок очевидний. Хочу – кращий вибір, який ми можемо зробити в житті. Подумай, що править зараз в твоєму житті? Як ти вибирала або вибираєш зараз освіту, професію? Чому ти спілкуєшся з різними людьми зі свого життя? Який відпочинок ти вибираєш і навіть більше – які книги читаєш? Це справжнє, або ж ти робиш це “для людей”? Ніхто не зможе відповісти, крім тебе.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...