Траволікування під час вагітності: за і проти

Траволікування під час вагітності

Більшість майбутніх мам добре обізнані про те, що приймати різні таблетки і пігулки в період очікування крихти категорично протипоказано. Це може завдати непоправної шкоди здоров’ю дитинки. У той же час, більшість друкованих видань рекомендують звернути увагу на нетрадиційні методики лікування різноманітних хвороб. Наприклад, гомеопатію. В результаті, частина жінок приходить до висновку, що трави абсолютно нешкідливі для організму і приймати їх можна без консультації лікаря, практично, в будь-якій кількості. Зрозуміло, ця точка зору абсолютно невірна. Згадайте хоча б що, широко відомі коноплі та марихуана, шкода яких ні в кого не викликає сумнівів, також речовини суто рослинного походження.

Але в цій статті поговоримо не про наркотики, а про звичайні лікарські трави, які є в аптечках багатьох родин.

Список рослин, які можуть вплинути на перебіг вагітності і навіть спровокувати викидень

Всім відома петрушка кучерява. Досить часто ми включаємо її до складу звичайних страв. Вона має слабку спазмолітичну дію. У невеликій кількості як приправа вона навряд чи принесе багато шкоди. Але слід знати, що трава петрушки часто входить до складу лікарських зборів від сечокам’яної хвороби. У цьому випадку її доза може вплинути на розвиток вагітності.

Ревінь – також застосовується як легке проносне і жовчогінний засіб. Але при вживанні великої кількості може спровокувати різкі скорочення матки.

Найпростіший шпинат і щавель здатні порушити формування кісткової системи малюка. А надлишок морської капусти веде до передозування йоду і можливого викидня.

Любисток, популярний як в гомеопатії, так і в косметології протипоказаний для майбутніх мам на ранніх термінах вагітності.

Ріжки – отруйна рослина, протипоказане всім вагітним.

Пижмо – досить сильна трава, яка при перевищенні дозування може бути отруйною навіть для здорових людей. Особливо небезпечна при гіпертонії. Підвищує тонус матки, тому може спровокувати викидень.

Крушина, якій лікують гастрити і виразку шлунка, також здатна призвести до сильних спазмів.

Аналогічна їй за дією на вагітних дущиця, широко застосовувана при лікуванні кашлю і шлунка. Час від часу вона зустрічається в заспокійливих зборах.

Заборонено до прийому барбарис, який іноді призначають при низькому гемоглобіні.

У багатьох будинках на підвіконнях росте алое. Це чудова рослина, справляється з найрізноманітнішими запальними недугами навіть там, де офіційна медицина просто розводить руками. Але він небезпечний, якщо ви виношуєте немовля. До речі, у жінок він також може сприяти збою менструального циклу.

Зараз дуже популярні поради китайської медицини. Приймаючи рішення про прийом східного зілля слід пам’ятати, що більшість з них не досліджені на взаємодію з плодом. Женьшень, гінкго або ехінацею краще пити після пологів і закінчення годування.

Не забувайте, що деякі «безневинні» рослини, такі як низка або суниця часто провокують алергію.

Само собою, є цілий розділ гомеопатії, спеціально розрахований на прийом під час очікування немовляти. Але слід враховувати, що в першому триместрі краще уникати будь-яких зборів і окремих трав крім ромашки.

Бережіть себе і будьте здорові!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...