«Травні» проблеми при вагітності

«Травні» проблеми при вагітності При вагітності майбутня мама, як правило, стикається з безліччю проблем зі здоров’ям – всілякими нездужаннями і т.д. Зрозуміло, вони не можуть затьмарити всієї радості материнства, однак можуть доставити майбутній мамі безліч неприємних хвилин. Досить частими під час вагітності є всілякі проблеми з травною системою.

Дуже поширеною проблемою, наприклад, є печія. Печія – це відчуття неприємного печіння в ділянці живота. Печія відбувається тому, що кислота з шлунку потрапляє в стравохід. Саме вона і викликає відчуття печіння. Печія під час вагітності трапляється через розслаблення сфінктерів і тиску матки на шлунок – саме через ці процеси шлунковий сік і потрапляє в стравохід.

Щоб позбутися печії, потрібно виключити з раціону свіжі хлібобулочні вироби, копченості, соління, яйця, гостре, маринади, кислі фрукти і овочі. А от збільшити в своєму раціоні можна кількість сухого печива, супів-пюре, м’яса на пару, молочних продуктів, різноманітних каш. Пийте більше води і їжте горіхи протягом дня. Також при печії намагайтеся не їсти на ніч і спати на високій подушці.

У перші три-чотири місяці вагітності можуть проявлятися такі проблеми, як нудота і блювота. У тому випадку, якщо вони проявляються довше, слід звернутися до лікаря – можливо, у вас порушена функція печінки.

При легкому токсикозі стежте, щоб ваш шлунок ніколи не був абсолютно порожній – на порожній шлунок ці ознаки виявляються сильніше. Відмовтеся від смаженої їжі, краще замініть її їжею, приготованою на пару.

При нападах нудоти смокчіть шматочок лимона – його смак і запах заспокоїть напад.

Пийте більше чистої води. Вживайте також мінеральну воду – при блювоті з організму видаляється багато солей і мінералів, які потрібно відновлювати.

Намагайтеся уникати сильних хвилювань і стресів – при них нудота і блювота тільки посилюються. Намагайтеся взагалі не думати про токсикоз. При необхідності пийте заспокійливі засоби – валеріану або пустирник.

У тому випадку, якщо вам не допоміг весь комплекс заходів по боротьбі з токсикозом, краще звернутися до лікаря – можливо, у вас є якісь серйозні проблеми з травленням.

В більшості випадків всі проблеми зникають після вагітності. Проте в тому випадку, якщо вони не пройшли і після вагітності, слід звернутися до лікаря, можливо, у вас намітилися якісь серйозні порушення травної системи.

Здоров’я вам!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...