ТОП-6 ДІЄВИХ СПОСОБІВ ВІДІПРАТИ ТРАВУ З ДИТЯЧОГО ОДЯГУ

Як видалити плями від трави підручними засобами, які є в кожному будинку? Правильно використовуємо оцет, перекис водню, лимонну кислоту і нашатир.

Нарешті прийшло довгоочікуване тепле літо. Хай живуть довгі прогулянки по парках, пікніки та активні ігри на соковитій зеленій траві. Ось тільки часто після таких прогулянок дитячий одяг залишається хіба що викинути. Сік від трави так в’їдається в тканину, що відіпрати його можуть, напевно, тільки боги. Не впадайте у відчай і не піддавайтеся бажанням пустити нову футболку на ганчірки. Ви самі зможете стати богинею чистоти за допомогою нехитрих народних способів. Головне, що потрібно враховувати при виведенні трав’яних плям – чим раніше ви почнете боротьбу, тим краще буде результат.

Перше правило при виведенні плям від трави на будь-якому типі тканини – не варто намагатися прибрати їх в польових умовах. Не затирайте плями ні вологими, ні сухими серветками, серветки, що містять спирт, для цих цілей теж не підходять. Так ви тільки «вженете» сік від трави глибше в волокна тканини, і вивести його вдома буде набагато складніше.

Друге правило – не кидайте річ в брудну білизну і не залишайте її там на кілька днів. Чим свіжіша пляма, тим простіше її видалити з першого разу.

Третє правило – будь-який засіб пробуйте з вивороту на невеликій ділянці тканини. Деякі народні хитрощі можуть освітлити темну тканину джинсів або навпаки, залишити жовті плями на білій футболці.

Спосіб 1. Перекис водню

Цей спосіб ідеально підходить для того, щоб видалити пляму від трави з білих речей. Увага: перекис водню має властивість знебарвлювати тканину, тому на кольорових речах такий лайфхак краще не використовувати. Приготуйте розчин для замочування в пропорції два до одного: на 100 мл води візьміть 50 мл перекису. Полийте цим розчином пляму і залиште на 10-15 хвилин. Після цього річ можна відправити в пральну машинку або випрати з вашим звичайним порошком руками. Для більшої ефективності перед пранням можна потерти замочену ділянку мочалкою або щіткою.

Спосіб 2. Оцет

Якщо перекис водню під рукою є не завжди, то ось оцет точно знайдеться в кожному будинку. Не відкладаючи в довгий ящик, замочіть річ з плямою в розчині оцту (на 100 мл води столова ложка оцту). Потримайте річ в розчині приблизно 15 хвилин, а перед пранням ретельно потріть забруднену ділянку руками. Цей спосіб підходить як для білих, так і для кольорових речей, ось тільки він добре працює на «свіжих» плямах. З плямами, які трималися на одязі кілька днів, оцет може не впоратися.

Спосіб 3. Лимонна кислота

Крім оцтової кислоти, з плямами від трави прекрасно справляється лимонна. Намочіть забруднену ділянку тканини гарячою водою, візьміть пакетик «лимонки» і рясно засипте пляму. Залиште її в такому вигляді не менше, ніж на 30-40 хвилин, щоб кислота подіяла. Після цього виперіть звичайним способом. До речі, якщо кислоти під рукою немає, її можна цілком замінити соком лимона. Зверніть увагу, що лимон і лимонна кислота мають відбілюючі властивості. Тому цей спосіб добре підходить для білого та світлого одягу, а ось кольоровий може зіпсувати.

Спосіб 4. Кухонна сіль

Ще один агент по боротьбі з трав’яними плямами, який є на кожній кухні, – це звичайна кухонна сіль. Приготуйте концентрований сольовий розчин з ложки солі і склянки теплої води (не окропу). Замочіть в ньому забруднену ділянку на 15-20 хвилин, після чого відправляйте одяг в прання. До речі, такий спосіб підходить як для свіжих плям, так і для забруднень, яким кілька днів.

Спосіб 5. Господарське мило

Якщо у вас у ванній досі ще немає цього чудо-засобу, обзаведіться ним негайно. Господарське мило здатне впоратися з безліччю найрізноманітніших плям і працює навіть там, де «пасують» модні засоби для виведення плям. З травою воно теж справляється на ура: намочіть річ під гарячою водою і рясно намильте забруднену ділянку. Гарненько потріть і залиште на 15-20 хвилин. Після цього виперіть руками або в пральній машинці. Пляма зійде, як ніби її й не було.

Спосіб 6. Нашатир і мило

Цей спосіб підходить для застарілих плям від трави, з якими не змогли впоратися ні оцет, ні перекис, ні сольовий розчин. Приготуйте розчин нашатирного спирту: на 250 мл теплої води візьміть приблизно чайну ложку засобу. Якщо ділянка забруднення велика, можете зробити більше розчину, але при цьому зберігайте пропорції. Замочіть ділянку на 15-20 хвилин, після чого, не виполіскуючи, рясно натріть господарським милом. Залиште ще на 20 хвилин, потім виперіть звичайним способом (вручну або в машинці).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...