ТОП-11 РОЗВИВАЮЧИХ ІГОР ДЛЯ ДІТЕЙ ВІД 1 ДО 2 РОКІВ

Саме мама дає однорічній дитині напрямок в іграх. Емоційний контакт з мамою і її любов допомагає дитині правильно і гармонійно розвиватися. Мамине тепло вчить малюка бачити, думати, відчувати, говорити!

Розвиваючі заняття та ігри з мамою для дитини у віці 1-2 роки сприяють її гармонійному, всебічному розвитку. Завдання мами – хвалити, направляти і підтримувати малюка. Важливо навчити його самому проявляти себе, а не робити це замість дитини.

Мамі рекомендовано:

Грати в розвиваючі ігри спрямовані на розвиток зорових і слухових орієнтовних реакцій на присутність поруч з дитиною дорослого. Сприяти формуванню у малюка активних дій.

Досягнення дітей 1-2 років

Малюк вже дозрів для того, щоб думати і рухатися вперед, освоювати світ все активніше і активніше, отже, йому знадобляться нові ігри і завдання. Малюк, який вміє діяти з предметами, стає в особливу позицію по відношенню до дорослого. Колишнє, чисто емоційне спілкування відсувається на другий план. Йому потрібно щось робити самому або разом з дорослим. А це означає, що дитині постійно потрібні нові предмети та іграшки, нове спілкування.

Дитині подобаються дії з предметами, тому розвиваючі ігри для дітей 1 року можна проводити в колі інших малюків. Граючи з мамою малюки, будуть відчувати себе впевненіше, їм важливо спостерігати за тим, як інші діти грають з їх іграшками.

Розвиваючі ігри для дітей від 1 року до 2 років

Мамі потрібно на розвиваючих заняттях навчити дитину різноманітним простим діям – маніпулювання з предметами, розвиваючими іграшками. Повноцінний розвиток дитини залежить від позитивного емоційного контакту з мамою, не забувайте обіймати і пестити дитину.

 • Покладіть в ліжечко до дитини багато іграшок. Нехай вона їх розгляне, потім візьміть одну іграшку і киньте на підлогу. Решту вона викине сама. Після гри знову складіть іграшки.
 • Нехай у іграшок буде своя корзина, вчіть дитину витягувати і складати назад предмети, спонукаючи їх розглядати і виймати.
 • Дайте в руки дитині колечка від дерев’яної пірамідки. Покажіть, як потрібно їх надягати на стрижень. Навчайте знімати і одягати кільця.
 • Грайте з іграшками, які пищать, попросіть малюка натиснути на іграшку, щоб вона видавала звук.
 • Розвиваючі іграшкові коробки, «Сортери». Покажіть малюкові, як потрібно вкладати в отвори предмети.

Розвиваючі заняття з мамою можуть проводитися з тими іграшками, які є у вас вдома під рукою. Малюк може засовувати різні предмети в каструлю, приміряти кришки різного розміру, стукати ложкою по столу. Таким чином, малюк розвиває своє сприйняття і починає розуміти, що різні предмети влаштовані по-різному і вимагають різних способів дії.

 • Будуйте з кубиків будиночки, башточки, ламайте і знову будуйте.
 • Покладіть перед малюком декілька баночок або каструльок з кришками, які легко відкриваються, в них можна скласти туди якісь іграшки і предмети. Малюкові треба буде витягати вміст баночок, знову вкладати їх назад. Попросіть «зварити» кашу або суп. Можна дати під наглядом квасолю, горошинки.
 • Продовжуйте грати разом з м’ячиками. Сядьте навпроти малюка і катайте йому м’ячик. Нехай він вчиться повзати за м’ячиком.
 • Покажіть малюкові іграшку, перекладіть іграшку з руки в руку, а потім стисніть обидва кулака. Запитайте малюка: «У якій руці?»
 • Зшийте яскраві мішечки і наповніть їх крупою. Нехай малюк обмацує їх. Це розвиває у нього тактильні відчуття.
 • Навчіть катати іграшки – каталки (машина, тварини)
 • Покажіть, як грати з дерев’яною рамкою – вкладиші. Малюк, граючи з такою рамкою, буде розвивати моторику рук, координацію рухів, просторове і логічне мислення і пам’ять.
 • Дорослий може постукати в бубон, подзвонити дзвіночком, брязкальцями з різними звуками, пограти в дитячу дудочку. Дитина повинна вгадати, звідки цей звук.
 • На розвиваючих заняттях продовжуйте обіймати, цілувати, пестити свого малюка, адже він все ще потребує вашої любові та уваги.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...