Тонус матки в третьому триместрі — чи тонус це?

Тонус матки в третьому триместрі спостерігається практично у кожної майбутньої мами. Таке явище напередодні закінчення вагітності не завжди вимагає медикаментозного лікування, оскільки не завжди позначає загрозу.

Ознаки тонусу матки в третьому триместрі

У більшості жінок першою ознакою є неприємні відчуття внизу живота, що нагадують біль перед початком менструації. Трапляється так, що живіт твердне, а потім несподівано стає м’яким. Описані відчуття майбутні мами помічають з 28-го тижня вагітності. Варто відзначити, що в США давно не існує такого діагнозу, як тонус матки. Західні лікарі сприймають матку як м’яз, а м’яз має властивості як розслаблення, так і скорочення. Тобто скорочення – це характерна життєва функція м’язового органу.

Тренувальні перейми

Періодичні скорочення матки отримали назву тренувальних перейм. Їхнє призначення зрозуміле: матка повинна потренуватися перед важливою подією. Якщо у вагітної жінки тягне низ живота, тоді необхідно перевірити періодичність таких відчуттів, зазначивши час їх початку і тривалість. Якщо відбувається напруження, а також потягування живота один раз на 5, 7 або 10 хвилин – тоді це тренувальні перейми.

Діагностика за допомогою теплого душу 

Перейми добре знімаються за допомогою теплого душу – цей спосіб можна використовувати для діагностики стану вагітної, щоб зрозуміти, справжні перейми почалися сутички чи ні. Необхідно приймати душ впродовж 10 хвилин, після чого потрібно лягти. Якщо тонус минув і жінка спокійно проспала всю ніч – це точно не перейми перед пологами. Тонус, що виникає в цьому випадку, не потрібно знижувати за допомогою медикаментозних препаратів. Краще довіряти своєму тілу, дозволити йому робити те, на що воно запрограмовано.

Коли тонус матки в третьому триместрі не норма? 

У тому випадку, якщо тонус матки провокує розкриття її шийки (це помітно на УЗД на 32-му тижні, або це бачить лікар при вагінальному огляді вагітної), такий тонус небезпечний для вагітності. У даній ситуації потрібна зберігаюча терапія і постільний режим. Тонус також необхідно знімати при погіршенні самопочуття малюка (це визначається при прослуховуванні серцебиття дитини або за результатами КТГ). Подібне зустрічається дуже рідко, і найчастіше такі ситуації виникають у жінок у разі важкого перебігу вагітності. Нерідко в їх медичній історії є період безпліддя, гормональна терапія або ж збереження вагітності в першому триместрі. Якщо вагітність протікає легко, то тонус матки в останньому триместрі проявляється тільки у вигляді тренувальних перейм.tonus 3

Поділитися в...

Вас може зацікавити...