Тонус матки в другому триместрі — що робити?

tonus 2Другий триместр вагітності починається з 13-го тижня і закінчується 27-им. Зазвичай цей період проходить спокійно, і жінка ще не відчуває настільки великого навантаження, яке з’являється вже в третьому триместрі. Дитина в районі 13 тижнів практично повністю сформована і вже схожа на маленького чоловічка. З цього часу плід починає активно розвиватися, набирати у вазі і все більше виростати в довжину. До кінця другого триместру плід важить близько 1000 г і зріст становить близько 35 см. Якщо в цей період малюк з якихось причин з’явиться на світ, то його можна виходити і він буде далі рости і розвиватися як усі діти.

Тонус матки в другому триместрі може стати причиною передчасних пологів. Тому гінекологи в жіночій консультації спостерігають за жінками і запитують, чи немає ознак цього патологічного стану — болів внизу живота, відчуття, що матка стискається і стає твердою, як камінь, кров’яних виділень зі статевих шляхів.

Тонус матки в другому триместрі і можливі причини 

Незважаючи на те, що лікарі жіночої консультації настійно рекомендують здавати аналізи на TORCH-інфекції, роблять це далеко не всі пари. Хоча саме такі інфекції, як цитомегаловірус, токсоплазма та інші, можуть призвести до того, що з’явиться тонус матки в другому триместрі. Надмірні фізичні навантаження і навіть неправильно виконана гімнастика для вагітних також можуть викликати тонус матки в другому триместрі. Тому варто відвідувати професійну гімнастику для вагітних, щоб тренер міг порекомендувати правильні вправи.

Іноді при поштовхах малюка матка починає стискатися. Особливо подібне може почастішати в кінці другого триместру. Такі скорочення є тренувальними, щоб до пологів м’язи були «в формі». Тому при легких, безболісних скорочення лякатися не варто.

Що робити при тонусі матки? 

Сильні і різкі хворобливі відчуття в районі живота — це привід негайно звернутися до лікаря. У нескладних ситуаціях можна обійтися спазмолітиком, а в екстрених випадках жінка направляється в стаціонар.

Для профілактики тонусу матки потрібно стежити за своїм настроєм, фізичним станом. Корисно добре висипатися і спокійно гуляти на свіжому повітрі. Читання книг і прослуховування музики також допоможуть налаштуватися на позитивну хвилю і розслабитися. Тоді й матка буде комфортним і безпечним будиночком для малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...