Токсоплазмоз при вагітності

Токсоплазмоз при вагітностіТоксоплазмоз при вагітності – небезпечне інфекційне захворювання. Йому приділяють увагу тільки при плануванні вагітності і під час вагітності. Ця інфекція входить в ряд ТОРЧ-інфекцій, кров на які здають всі вагітні жінки.

Небезпека інфекція представляє тільки для дитини, за умови, що мама заразилася в перший раз. Дізнатися, чи є інфекція в організмі можна, здавши аналіз на токсоплазмоз при вагітності.

Аналіз на токсоплазмоз при вагітності

Для виявлення захворювання токсоплазмозом здається кров з вени. З’ясовується, чи є антитіла до даного захворювання, тобто чи присутні в крові імуноглобуліни М і G. Якщо є тільки імуноглобулін G (IgG), то організм давно перехворів, утворилися антитіла і небезпеки заразитися немає. Якщо виявили (IgМ), то значить жінка недавно заразилася, це найгірше для дитини. Наявність імуноглобуліну (IgG) і (IgМ) свідчить про інфекцію, зараження якої відбулося близько року тому, почав утворюватися імунітет до токсоплазмозу. Але наявність імуноглобулінів (IgМ) все ж дуже небезпечна для малюка.

Аналіз на токсоплазмоз при вагітності здають всі вагітні, коли стають на облік.

Симптоми токсоплазмозу при вагітності

Найчастіше захворювання проходить у латентній формі, непомітно для людини. Може спостерігатися головний біль, збільшення лімфовузлів, низька працездатність. При таких симптомах токсоплазмозу визначити захворювання важко. І в рідкісних випадках буває гостра форма токсоплазмозу – збільшення печінки, селезінки, висока температура, головний біль.

У більшості випадків людину нічого не турбує. І дізнатися про захворювання можна лише здавши аналіз.

Як відбувається зараження токсоплазмозом

Діагноз токсоплазмоз частіше пов’язують з кішками. Це не завжди вірно, хоча кішка грає ключову роль в цьому захворюванні. Заразитися можна через вживання в їжу сирого м’яса, через “спілкування” з кішками і собаками також. Справа в тому, що ця інфекція міститься у фекаліях, кішка вилизується, ходить скрізь, відповідно не контактувати із токсоплазмозом неможливо. Також небезпечні і погано промиті овочі, погано просмажене м’ясо.

Як уберегтися від токсоплазмозу при вагітності

Найкращий засіб від токсоплазмозу – перехворіти їм у дитинстві, тобто гратися з кішками в селі, мати свою кішку або ходити в гості до сусідської. Маючи тривалий контакт з кішками, особливо з тими, хто виходить на вулицю – ризик зараження практично 100%. Але це варто робити в дитинстві, підлітковому віці, але ні в якому разі при плануванні дитини або при вагітності.

Якщо жінка вже вагітна, імуноглобуліни G не виявлені, значить, антитіл немає, то заводити кішечок, собачок та іншу живність просто заборонено, ходити в гості, де є домашні улюбленці також небезпечно. Випадки зараження токсоплазмозом при вагітності реальні і загибель плодів також реальна, це не міф. Якщо в будинку є кішка, а антитіл до токсоплазмозу немає, то можна здати кал кішки в лабораторію на аналіз. Якщо захворювання є, нехай кішечка поживе окремо від вагітної до пологів.

Якщо антитіла (імуноглобуліни G) вже є, то наявність кішки зовсім безпечна. Для того щоб уберегтися від токсоплазмозу потрібно не контактувати з сирим м’ясом і фекаліями тварин, мити руки перед їжею і т.д.

Наслідки токсоплазмозу при вагітності

Найстрашнішим наслідком токсоплазмозу при вагітності може стати завмирання плоду або патологія плода. Але це не означає, що все буде погано. Якщо виявлять, що захворювання сталося нещодавно, є гостра фаза, то призначать лікування, а за дитиною будуть стежити ретельніше, більш детальне УЗД, можуть перевірити амніотичну рідину на наявність інфекції у дитини. Чим більше термін вагітності, тим легше до дитини переходить захворювання. Якщо вже довелося зіткнутися з токсоплазмозом при вагітності, то спостерігатися варто більш ретельніше і проконсультуватися не в одного лікаря. Саме лікування нескладне, але для дитини багато препаратів дуже шкідливі.

При плануванні вагітності краще здати аналізи на токсоплазмоз та інші ТОРЧ-інфекції, якщо будуть виявлені імуноглобуліни М до будь-якої інфекції, то лікувати їх потрібно до вагітності. А вже під час вагітності берегти себе, менше бувати в людних місцях, контактувати з тваринами. І звичайно підтримувати імунітет.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...