• Без категорії

Токсикоз при вагітності

Мабуть, найпоширенішим нездужанням більшості жінок, чекаючих дитину, є токсикоз. Токсикоз – це не хвороба, а стан організму, пов’язаний з вагітністю. Він, як правило, виникає на самому початку вагітності, самостійно припиняючись після 12-14 тижнів.

Токсикоз першої половини виникає при порушення механізму адаптації організму жінки до вагітності. Привертають до розвитку токсикозу хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, захворювання щитовидної залози, неправильне живлення, нервове перенапруження.

Симптоми раннього токсикозу добре відомі: це зниження апетиту, нудота, слинотеча, блювота, пониження артеріального тиску, незвичайна реакція на запахи.

Розрізняють 3 ступені блювоти вагітних:

1 ступінь – легка. Частота блювоти не перевищує 5 разів в качки, буває частішим натщесерце, може бути викликана їдою або неприємним запахом. Це знижує апетит і пригноблює настрій вагітної жінки. Втрати ваги немає.

2 ступінь – середня тяжкість. Блювота повторюється від 6 до 10 разів на добу, іноді не залежить від їди. Жінка скаржиться на слабкість, запаморочення. Трохи знижується артеріальний тиск. Втрата ваги 2-3 кг в місяць.

3 ступінь – важка (неприборкна блювота вагітних). Блювота повторюється до 20-25 разів на добу, може виникати від будь-якого руху вагітної. Через те, що блювота повторюється вночі, порушується сон. Втрата ваги досягає 8-10 кг в місяць і більш. У організмі вагітної не утримуються ні їжа, ні вода, що приводить до значного обезводнення і порушення всіх видів обміну.

Якщо Вас турбує нудота, блювота 2-3 рази вдень, немає скарг на погіршення самопочуття, то медикаментозного лікування не вимагається і стан плоду не страждає. Відрегулюйте своє живлення, режим праці і відпочинку. Обов’язково контролюйте свою вагу, артеріальний тиск.

Оскільки нудота і блювота виникають найчастіше при порожньому шлунку радимо:

• Є менше, але частіше, кожні 2-3 години.

• По можливості снідати в ліжку, а потім полежати, перш ніж вставати.

• Є на сніданок продукти білки(яйця), що містять, молочні продукти(кефір, кисле молоко, сирий).

• Уникати важко переварюваних продуктів(ця рекомендація розповсюджується на весь термін вагітності).

• Є більше рідкої або напіврідкої, не гарячої їжі.

• Пити газовану воду, але в розумних межах.

Рецепт настою "від токсикозу":

Пом’ята (листя) – 2 ч. л. ; валеріана (коріння) – 1 ч. л. ; нігтики (квітки) – 2ч. л. ; деревій (трава) – 2ч. л. Суміш залити 400 мл кип’ятку. Настояти 30 мін., процідити. Пити по 50 мл шість разів на день, трьома курсами з 25 днів з 15-денними перервами.

Ці рослини сприятливо впливають на слизисту оболонку шлунку, стимулюють шлункову і ниркову секрецію, володіють спазмолітичним ефектом. Крім того, велике значення має і заспокійливий вплив цих трав на нервову систему.

Якщо симптоми токсикозу наростають, частота блювоти збільшується (понад 5 разів на добу), порушилося самопочуття, ви втрачаєте вагу, необхідно терміново звернутися до лікаря, оскільки разом з порушеннями у вашому організмі починає страждати дитина.

Блювота вагітних середньої тяжкості і важка вимагають лікування в стаціонарі. Комплексна терапія включає препарати, що впливають на нервову систему, нормалізуючі ендокринні і обмінні порушення, вітаміни. Обов’язковий лікувально-охоронний режим. Лікування проводиться під контролем аналізів крові і сечі. Про ефективність терапії, що проводиться, судять по наростанню ваги, зниженню пульсу, артеріального тиску, температури тіла, частоти блювоти і часу її припинення.

Джерело: http://forumok.ru

НА ГОЛОВНУ— Вагітність, секс, поради

Поділитися в...

Вас може зацікавити...