Той, хто пройшов крізь вогонь (FIRECROSSER)

Той, хто пройшов крізь вогонь24 листопада цього року на екрани наших та світових кінотеатрів вийде українська стрічка “Той, хто пройшов крізь вогонь“. Це історія льотчика Івана Івановича Даценка з Полтавщини, який невідомим чином став вождем канадського племені ірокезів. Фільм заснований на реальній історії, яка в 70-х рокаха здивувала весь СРСР, а на початку цього століття всю Україну.

Ця, історія героя Радяньського Союзу бере початок ще з 1944 року, коли після бомбардування Львівського вокзалу, який належав тоді німцям, потрапляє у полон до них, а в 1945 році потрапляє до Союзників. Боючись заслання до Сибіру, Даценко тікає з полону до Канади.

В 1967 році, під час гастролей в Монреалі радянський артист Махмуд Есамбаєв відвідує поселення індіанців-ірокезів де зустрічає вождя, який чистою українською мовою промовляє до нього: “Здоровенькі були, прошу до мене в гості” .  Про цю дивовижну історію стає відомо усьому СРСР і вже  на початку 80-х років туди їде делегація. До наших часів навіть збереглися відеозйомки тих часів, завдяки яким було встановлено, що вождь ірокезів Пронизую­чий Вогонь та полтавчанин Іван Даценко одна і та ж людина.

Фільм “Той, хто пройшов крізь вогонь” точно не може описати всіх подій, які пережив наш земляк оскільки до наших днів так і не знайдений жодний з його нащадків, але стрічка обіцяє бути дуже і дуже цікавою.

Дивимося трейлер до фільму “Той, хто пройшов крізь вогонь

Поділитися в...

Вас може зацікавити...