Тінейджер. Коротка інструкція з використання

Тінейджер. Коротка інструкція з використанняКожен дорослий чув ці жахливі слова: «підлітковий вік». Багато хто з нас, готуючись до тривалих, нерівним боям, запасалися валеріаною, слухаючи страхітливі розповіді «бувалих» рідних і знайомих, що дивом пережили цей вік зі своїми дітьми. Не всім вдалося вистояти на полі битви без втрат. Рокери, панки, готи, комп’ютерні ігри до 3 години ранку … І безсонні ночі, розмови «по душах», пошуки хороших психологів … Невже це дійсно так страшно? Чи все-таки існує якийсь вихід?

Поспішаю вас порадувати. Рішення є і не одне, а цілих два. Називаються вони спілкування і заміщення. Але, про все по порядку.

Спілкування

Що це таке, пояснювати, мабуть, не треба. Всі ми добре знаємо про необхідність говорити з дитиною. І в кожного за 14 – 16 років життя юного чада накопичено достатній запас «важливих» відмовок. Наприклад, втомлююся на роботі, язиком не можу поворушити (зверніть увагу, скільки часу ви розмовляєте по телефону з приятелями), неймовірна кількість домашніх справ (а чи дійсно так багато і, можливо, зробити їх з дитиною). Словом, відірвіться, нарешті, від улюбленого серіалу (розмови з подругою, футболу, жіночого роману, останньої версії улюбленої аркади і т.д.) і присвятіть хоч трохи часу власному підлітку.

Тільки не треба робити із спілкування болісний обов’язок. За принципом, о 18:00 – вечеря, 18:30 – миття посуду (куди б вона зникла), 18:45 – розмова з сином (може він, по тихому, до друзів втече поки я посудом займаюся), 19:00 – ура, вільний час! В нормальній сім’ї, тобто і вашій теж, спілкування повинно проходити природно. Наприклад, під час спільних вечерь за загальним столом. Обов’язково розпитайте дитину про події в школі. Поцікавтеся вранці, що йому приснилося. На це не потрібно багато часу. Тим не менш, ви будете «тримати руку на пульсі». В іншому ж випадку, в один прекрасний момент, ви можете усвідомити, що прізвища гравців Спартака і особисте життя «зірок» кіно вам відомі краще, ніж ім’я дівчинки, яка подобається синочкові. І добре ще, якщо це найважливіше, що випало із зони уваги. А адже бувають приклади і серйозніше.

Заміщення

У цьому слові, насправді, також немає нічого страшного. Вам просто слід зрозуміти, що дитині не можна заборонити робити щось. Наприклад, палити, сидіти цілодобово за комп’ютером, лякати бабусь у дворі елементами паркуру, слухати музику, яку пора використовувати як доповнення до важкої артилерії під час війни та ін. Просто сказавши «ні» ви отримаєте лише зворотну реакцію. Дитина піде в сусідній двір, в під’їзд, підвал, на горище … Деякі батьки, намагаючись боротися з таким явищем, йдуть шляхом найменшого опору, дозволяючи влаштовувати такі сходки у себе вдома або сидіти дитині перед екраном монітора добу безперервно. Наївно вважаючи, що краще вже тут, ніж в підворітті. Можливо, частково вони праві, але погодьтеся – це далеко не вирішення проблеми.

Єдиний спосіб відірвати сина чи дочку від шкідливих звичок і дурних занять – запропонувати їм альтернативу. Вимкніть телевізор і сходіть разом на живий концерт або в кіно, організуйте поїздку на природу або екскурсію в інше місто (можливо, з друзями дитини, а чому б і ні).

Тому найголовніше правило. Хочете виправити щось у поведінці підлітка, почніть зміни у власному житті!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...