Тести на розвиток малюка 1,5 – річного віку

Тести на розвиток малюка 1,5 - річного вікуДля будь-якого батька його малюк – це найбільше щастя і гордість. Само – собою, кожна мама і тато мріє про те, щоб їхня дитина добре розвивалася, була, як мінімум, не гірше, а бажано краще, своїх однолітків. Поки крихті не виповниться рік, за ним уважно спостерігає педіатр і обов’язково повідомить про можливі проблеми і методи їх коригування. Коли малюк ходить у дитячий садок або в школу з’ясувати його рівень, по відношенню до інших діток або до загальноприйнятого стандарту, теж нескладно. Але що робити домашнім малюкам? На допомогу прийдуть тести.

Іспит на розуміння слів і предметів

Сядьте з малюком в дитячій кімнаті і задайте кілька запитань: «Де лежить ведмедик?», «Де висить годинник?» Тощо. Півторарічний малюк повинен вміти показати пальцем потрібний предмет і правильно назвати його. Якщо карапуз лише повертає голову в потрібному напрямку – цього недостатньо.

Попросіть юне чадо виконати кілька простих маніпуляцій з іграшками: нагодувати зайчика дитячої ложечкою, пошкодувати плюшевого ведмедика, у якого відірваний ніс, розчесати ляльку і ін. З цими нехитрими завданнями малюк також повинен легко впоратися.

Тест з фотографіями

Покажіть дитині кілька реалістичних картинок тварин. Малюк повинен вміти назвати не менше 6 різних звірів. Причому розуміти, що біла і чорна конячки, щеня і дорослий пес – це один вид тварин.

Якщо малюк поки не вміє промовляти назви звіряток, він повинен, принаймні, вміти імітувати їх звуки: «гав-гав», «мяу», «Муу» тощо.

Словниковий запас

В 1,5 року малюк повинен мати, приблизно, 300 слів в пасивному словнику і близько 20 в активному. Це означає, що він може легко розуміти прості прохання: «дай ручку», «принеси м’ячик» і т.д. І вимовляти примітивні фрази. Наприклад, «мама куп» (хочу купатися), «баба ам» (їсти) та інші.

Перевірка розвитку дрібної моторики

У цьому віці у дитини вже добре розвинений щипкове захоплення. Перевірити його нескладно.

Розсипте перед крихіткою дрібні горішки на тарілці (арахіс, шматочки волоського, кешью …) І подивіться, як він буде їх брати. В ідеалі малюк повинен вміти схопити горішок двома пальчиками. Якщо ж малюк наполегливо намагається згребти все в кулачок і оберемком запхнути в рот – це не дуже добре.

Прикріпіть на край картонки кілька великих скріпок і покажіть, як їх потрібно знімати. Малюк повинен швидко навчитися робити це.

Візьміть шматочок м’якого пластиліну і наочно поясніть карапузові як відривати шматочки, ліпити кульки. Запропонуйте малюкові «наклеїти» їх на картон. У нормі дитина швидко впорається із завданням, розмістивши кружечки хаотично по всьому полю аркуша.

Зробіть в пластиковій кришці кавової банки невеликий отвір і запропонуйте дитині покласти через нього всередину кілька квасолинок. Якщо малюк буде впевнено брати по одній штучці і втискувати в зазор – добре, спробує насипати все зверху, в надії, що зернятка самі потрапляють у дірку – погано.

Тест з іграшками

В 1,5 роки малюк повинен уміти:

будувати пірамідку з 3-4 кубиків,

збирати дерев’яні вкладиші (продаються у всіх дитячих магазинах),

складати пірамідку з кілець, нанизаних на стрижень (можна безсистемно).

Емоції

Зверніть увагу на наступні моменти:

малюк не повинен регулярно виявляти бажання залишитися один,

часто розгойдуватися з боку в бік, багато ходити кругами на майданчику,

повинен легко впізнавати дорослих,

якщо мами довго немає поруч – обов’язково проявляти занепокоєння,

вміти концентруватися на короткий час (наприклад, на прохання «подивися на мене» підняти очі на дорослого і утримувати погляд кілька хвилин),

до півторарічного віку поганий настрій малюка або істерики повинні мати логічне обґрунтування, а не виникати просто так.

Ми сподіваємося, що ваша дитина успішно пройшла всі тести. Але якщо це не так – не поспішайте засмучуватися. Це не привід впадати в зневіру, а лише підказка в якому напрямку вам необхідно попрацювати (самостійно або за допомогою фахівців).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...