Тест на вагітність: коли його робити

Тест на вагітність краще за все робити з ранку

Ти плануєш вагітність, і з нетерпінням чекаєш моменту, коли можна буде зробити тест на вагітність і отримати достовірний результат у вигляді заповітних двох смужок? Або, навпаки, з нервовим тремтінням уявляєш цю картину, так як вагітність не входить у твої життєві плани у зв’язку зі сформованими особистими обставинами?

У будь-якому випадку, ти шукаєш відповідь на хвилююче питання: «Вагітна чи я». Давай поговоримо про те, коли краще за все робити тест на вагітність для стовідсотково правдивого результату.

Що таке ХГЛ, і причому тут тест на вагітність
З моменту свого утворення плацента починає виділяти специфічний хоріонічний гормон, який блокує функцію яєчників по виробленню яйцеклітин, запобігаючи тим самим повторну вагітність. Саме на виявленні цього гормону заснований принцип ранньої діагностики вагітності.

Отже, хоріонічний гонадотропін (ХГЛ) – це найважливіший показник наявності вагітності, а також її течії!

Як вже було сказано вище, він починає продукуватися тканиною хоріона (плацентою) тут же після імплантації (впровадження в слизову матки) ембріона (вже на 7-й день після запліднення яйцеклітини).
На самому початку вагітності (перші тижні) рівень ХГЛ підвищується поступово, стабільно подвоюючись кожні два дні. Максимальна концентрація ХГЛ досягається на 8-11 тижнях вагітності, потім плавно знижується.

Якщо вагітність багатоплідна – зміст хоріонічного гормону збільшується прямо пропорційно кількості плодів. Знижена концентрація ХГЛ може однаково говорити, як про позаматкову вагітність, так і про загрозу переривання.

ХГЛ – глікопротеїн, що складається з двох субодиниць. У клініках для оцінки рівня ХГЛ використовується тест на унікальну бета-субодиницю цього гормону. У звичайних же тестах (смужках) для швидкої діагностики вагітності найчастіше використовується менш специфічний тест.

За допомогою визначення рівня бета-ХГЛ в крові можна вже на 6-10 день після вдалого запліднення діагностувати вагітність. А за рахунок того, що рівень бета-ХГЛ в крові майже в 2 рази вище, ніж у сечі, концентрація його в останній сягає достатнього для визначення рівня на 1-2 дні пізніше.

Таким чином, вже за кілька днів до очікуваної дати початку менструації в організмі жінки з’являються сліди ХГЛ, які можна діагностувати в сечі спеціальними тест-смужками вже з 1-го дня затримки.

Саме так стверджують виробники тестів у інструкціях, що додаються до них. Але проведені дослідження довели, що це не зовсім так. Зазнавши 18 видів експрес-тестів на вагітність, вчені виявили, що тільки один з них досить чутливий для виявлення рівня ХГЛ вагітних жінок на цьому терміні. Це означає, що більшість тестів здатні підтвердити вагітність на 1 дні затримки тільки в 16% з 100!!! (Сумнівна достовірність, як на мене).

Так коли ж робити тест на вагітність, щоб добитися максимально точного результату?
Приблизно через тиждень після можливої дати початку менструації! До цього часу в сечі більшості вагітних жінок накопичується досить ХГЛ (25 мМО / мл і вище) для того, щоб тест зміг виявити його.
У принципі, позитивну відповідь можна отримати вже на 7-й день після овуляції. Але і на 10-12 день після овуляції бувають помилково негативні результати (тобто, вагітність є, але на тесті виявилась одна смужка).
Запам’ятай: якщо тест показав негативну відповідь, але менструація так і не почалася, є сенс пройти повторний тест через пару днів.

Не думай, що один негативний результат означає, що ти не вагітна (особливо на ранніх строках).

Необхідні умови для проведення тесту на вагітність
Для початку перевір термін придатності на упаковці тесту.
Краще купити новий тест, а не використовувати що залишився ще з минулого разу і зберігався в неналежних умовах (зайва вологість у ванній і т.д.). Адже ти хочеш знати напевно!
Уважно прочитай інструкцію (у різних марок тестів на вагітність – різна специфіка). Для найбільш достовірних результатів роби тест, щойно прокинувшись зранку, тобто на ранкову сечу (максимальна концентрація гормонів).
Якщо з’явилася друга смужка, але дуже слабка
Якщо перед тобою позитивний результат (навіть у вигляді нечітко лінії), досить велика ймовірність того, що ти вагітна. Це називається слабопозитивний результат.

Слабопозитивний результат
У такому випадку краще пройти ще один тест через пару днів.

Якщо ж і повторний тест на вагітність дасть явно позитивний результат – вітаємо, це сталося!
У разі негативної відповіді можна припустити наявність раннього мимовільного викидня.

Милі дами, дуже складно відмовитися від спокуси зробити тест на вагітність тут же після моменту зачаття або в перший день затримки, але якщо трішечки потерпіти, твої очікування винагородяться достовірним результатом.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...